IUT tuumiktaristu toetus

Koos institutsionaalsete uurimistoetuste (IUT) taotlusvoorude läbiviimisega on ETAgi ülesandeks ka tuumiktaristu toetuse taotlusvooru läbiviimine. Tuumiktaristu on teadus- ja arendusasutusele kuuluv uurimisteemade täitmiseks vajalik taristu, mis on loodud avalikes huvides ja mida teadusasutuse kehtestatud tingimustel on võimalik kasutada ka teistel isikutel.

Tuumiktaristu loend

28. veebruaril 2013 kinnitati Eesti Teadusagentuuri juhatuse käskkirjaga tuumiktaristu loend. Tuumiktaristu on teadus- ja arendusasutusele kuuluv uurimisteemade täitmiseks vajalik taristu, mis on loodud avalikes huvides ja mida teadusasutuse kehtestatud tingimustel on võimalik kasutada ka teistel isikutel. Tuumiktaristu koondab kõrgetasemelist teadusaparatuuri või tehnoloogiaid ning kõrgelt kvalifitseeritud tööjõudu, sellise taristu põhifunktsiooniks on teenindada oma ekspertiisi ja analüütiliste võimalustega valdkonna teadlasi, uurimis- ja arendusgruppe teadus- ja arendustegevuse ning ettevõtlussektoris.

Tuumiktaristud moodustatakse erinevate teadusasutuste koostöös ning nende eesmärk on lähiaastatel investeeringute abil oma võimekust tõsta.

Tuumiktaristu loendisse kuuluvad, sulgudes tuumiktaristut haldavad asutused:

ETAgi juhatuse käskkiri tuumiktaristu loendi kinnitamise kohta

Tuumiktaristu juhendi kinnitamine LISA 2013-03-14

Tuumiktaristu infopäev 14.03.2013

Tuumiktaristu ekspertkomisjon

IUT 2019 TT jätkutaotlus ja aastaaruanne

 

Kontakt
Priit Tamm
Teadustaristu valdkonna juht
Tel 730 0374/501 6624
priit.tamm@etag.ee