Õpilaste teadustööde riiklik konkurss

Konkursi eesmärk on pakkuda koolinoorte uurimistöödele võistluslikku väljundit ning motiveerida ja innustada noori teaduslikumale teemakäsitlusele uurimistööde tegemisel. Konkursil osalemine annab hea võimaluse panna ennast proovile, saada juurde uusi teadmisi ja oskusi ning kohtuda teiste sarnaste huvidega eakaaslastega nii Eestist, Euroopast kui ka mujalt maailmast. Konkurssi korraldatakse 2002. aastast koostöös Haridus- ja teadusministeeriumiga.

Konkursitööde esitamise tähtaeg 2019. aasta konkursile on 20. veebruaril. Tööde esitamise vorm avaneb novembri alguses. 

IMG_6175 

Konkursi auhinnad

Konkursi auhinnafond on 11 400 eurot. Rahalised auhinnad saavad ka I preemia pälvinud tööde juhendajad.

Premeeritute seast valitakse ka Eesti esindajad Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursilerahvusvahelisele teaduskonkursile Intel ISEF Ameerika Ühendriikides ja rahvusvahelisele teaduskonkursile CASTIC Hiinas. Lisaks paneb Eesti Teadusagentuur omalt poolt välja eriauhinnad osalemiseks International Wildlife Reseach Week Šveitsi Alpides, London International Youth Science foorumil Londonis ning samuti Šveitsi talendifoorumil. Rahvusvahelised konkursid avavad noorte jaoks sageli uusi ja veel põnevamaid uksi teadusmaailma.

 

 Hea teada

  • Mitmed Eesti kõrgkoolid võtavad meie konkursil edukalt osalenud gümnaasiumilõpetajaid vastu väljaspool konkurssi. Kõige täpsemat infot eritingimustel vastuvõtu kohta saab ülikoolide sisseastumisspetsalistidelt.
  • Alates 2012. aastast oleme konkursipartner Tartu Keskkonnahariduse Keskusega, kes samuti korraldab teadustööde konkurssi õpilastele (keskkonna-alaste uurimistööde konkurss, tähtaeg 23. veebruar 2018). Selleks, et muuta tööde esitamine osavõtjatele lihtsaks, oleme loonud ühise tööde esitamise keskkonna. Enne töö esitamist tutvu konkursi reeglitega keskkonnahariduse keskuse kodulehel.
  • 2017. a konkursile saadeti 135 uurimistööd. Tööde lühikokkuvõtted leiab kogumikust, kus on eraldi ära märgitud teise vooru pääsenud tööd.

 

2018. a Õpilaste teadustööde riikliku konkursi tulemused on leitavad siit.

2019. a konkursi väljakuulutamise käskkirjaga saab tutvuda siin,  konkursi määrusega saab tutvuda siin

 

Kontakt ja lisainfo:

Liisi Röömel
tel +372 516 6838
e-post liisi.roomel@etag.ee

 

 

Konkurssi korraldatakse koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga

haridusmin_3lovi_est