Õpilased

Konkursid

Õpilastele korraldab teadusagentuur õpilaste teadustööde riiklikku konkurssi ja õpilasleiutajate riiklikku konkurssi. Lisaks kutsume õpilasi osalema noore uurija stipendiumikonkursil.

Teadustööde konkursile on oodatud osalema kõik õpilased, kes koolis või kooliväliselt on  valmis saanud uurimistöö ja tunnevad, et sooviksid selle tulemusi ka teistele näidata. Õpilasleiutajad on kõik need 1.-12. klassi õpilased, kes kodus või koolis midagi vahvat leiutanud ning meie konkursile saatnud. 8.-11. klassi lastel, kes soovivad uurida mõnda kindlat teemat koostöös teadlasest juhendajaga, tasub taotleda noore uurija stipendiumi; ideede tekkimiseks vaata üle meie uurimisteemad ja -valdkonnad.

Õpilaste teadusfestival

Kevaditi kutsub Teadusagentuur kõiki õpilasi osa saama õpilaste teadusfestivalist, mis on õpilasteaduse tähtsündmus. Festivalile on oodatud igas vanuses õpilased, õpetajad, lapsevanemad, teadlased ja ettevõtjad – ühesõnaga kõik, kes on seotud õpilaste motiveerimise ning suunamisega. Festivalil saab tutvuda noorte uurijatega ning nende poolt tehtud uurimistöödega – kohal on paremik õpilaste teadustööde riikliku konkursi osalejatest. Festivali meelelahutuslikku poolt täidavad väikesed ja suured teaduse populariseerijad ning muusikaprogramm.

Õpilaste teaduslik ühing (ÕTÜ)

ÕTÜ sai alguse 1980. a ning tegutseb edukalt kuni tänaseni. Praegu on ühingu suursündmuseks suvine laager Viitnal. Täpsemalt saab ÕTÜ tegemiste kohta lugeda siit.

miks.ee

Kui sa oled gümnaasiumi lõpetamas ja sa tahad teada rohkem töövõimalustest loodusteaduste või tehnoloogia valdkonnas, siis mine miks.ee portaali. Sinna on koondatud põnevaid intervjuusid ja videosid noortega, kelle tegemised on seotud loodusteaduste või tehnoloogiaga.

Põnevat lisa loodus- ja täppisteaduste õppimisele on võimalik leida Rakett 69 lehelt, gümnaasiumis õppimist toetavad mitmed lahedad kursused matemaatikast, bioloogiast, füüsikast ja keemiast. Viited materjalidele on leitavad siit.