Õpilaste teadustööde konkurss ootab töid tavapärasest varem

2018. aasta õpilaste teadustööde riiklik konkurss ootab uurimistöid varem kui eelnevatel aastatel, konkursitööde esitamise tähtaeg on nüüd 20. veebruaril.

„Tõime konkursitööde esitamise tähtaja varasemaks seoses uue riikliku õppeperioodide ja koolivaheaegade korraldusega,“ selgitas Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakonna juhataja Terje Tuisk.

Õpilaste teadustööde konkursi eesmärk on pakkuda noortele võistluslikku väljundit ning motiveerida ja innustada noori uurimistöödele teaduslikumalt lähenema.  Konkursil osalemine annab hea võimaluse ennast proovile panna ja teistega võrrelda, kohtuda sarnaste huvidega eakaaslastega nii Eestist, Euroopast kui ka mujalt maailmast.

Konkursi lõppvoor, kuhu kutsutakse kuni 100 parima töö autorid oma töid stendiettekannetena esitlema, ja konkursi auhindade kätteandmine toimuvad Õpilaste teadusfestivalil 12.-13. aprillil 2018 Tartus Eesti Rahva Muuseumis. Preemiasaajad kuulutatakse välja festivali teisel päeval, 13. aprillil. Teadusagentuur katab teises voorus osalejate transpordi, toitlustuse ja majutuse kulud.

„Häid uurimistöid tehakse kõikjal Eestis, ei tasu karta, et tegemist on ainult nn eliitkoolidele suunatud konkursiga. Näiteks põhikooli astmes peapreemiad võitnud töödest tulid kõik eelmisel aastal väljast poolt Tallinna ja Tartut, samuti ka mitmed gümnaasiumiastme premeeritud,“ sõnas Tuisk. „Samuti on preemiaks ja tunnustuseks juba võimalus osaleda Õpilaste teadusfestivalil.“

Konkursile saabunud töid hinnatakse eraldi põhikooli ja gümnaasiumi astmes. Võitjate vahel läheb jagamisele preemiafond 11 400 eurot. Rahalised auhinnad on ka esimese preemia pälvinud tööde juhendajatele.

Auhinnasaajate seast valitakse välja Eesti esindajad Euroopa Liidu noorte teadlaste konkursile ning rahvusvahelisele teadusmessile Intel ISEF Ameerika Ühendriikides. Lisaks ka osalemine noorte teadusnädalal Londonis, noorte teaduslaagris Šveitsi alpides ja Šveitsi talendifoorumil.

Konkursi eriauhindasid andsid käesoleva aasta konkursil välja  ligi 30 asutust: Eesti Ajaloomuuseum; Eesti Energia, Eesti Füüsika Selts, Eesti Kirjandusmuuseum, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Lastekirjanduse Keskus, ajakirjad Eesti Loodus ning Horisont, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Maaülikool, Eesti Psühholoogide Liit, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Teaduste Akadeemia, Eesti Tervishoiu Muuseum, Energia Avastuskeskus, Kaitseministeerium, Keskkonnaamet, Maaeluministeerium, Minu Maailm algklassilastele, Siseministeerium, Sotsiaalministeerium, Tallinna loomaaed, Tallinna Tehnikaülikool, Tallinna Ülikool, Tartu Observatoorium, Tartu Ülikool, Teaduskeskus AHHAA, Tervise Arengu Instituut.

Rohkem teavet konkursi ja osalemistingimuste kohta saab Eesti Teadusagentuuri veebilehelt:

https://www.etag.ee/tegevused/konkursid/opilaste-teadustoode-konkurss/

Konkursitööde esitamise keskkond avatakse 02. jaanuaril ja on leitav siit: www.etag.ee/konkursid

Kontakt ja lisainfo:
Kaili Kaseorg-Cremona
tel 58 05 0869
e-post kaili.kaseorg@etag.ee

Liisi Röömel
tel +372 516 6838
e-post liisi.roomel@etag.ee