Hariduskonverentsil „Tee tuleviku kooli“ tunnustatakse kasvatusteaduslike tööde konkursi parimaid

Kolmapäeval, 19.aprillil kell 10.30 algab Tallinna Ülikoolis hariduskonverents “Tee tuleviku kooli“. Konverentsi päeva teises pooles annab Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak üle tänavused kasvatusteaduslike uurimistööde preemiad. Konkursi preemiafond on 8100 eurot.

 Eesti Teadusagentuuri, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Akadeemilise Pedagoogika Seltsi koostöös juba 26. korda toimunud kasvatusteaduslike tööde riiklikule konkursile laekus 34 tööd, neist 10 doktoritööd, 12 magistritööd, 7 ingliskeelset teadusartiklit ja 5 õpikut. Eestikeelsed teadusartiklid, õpikud, pedagoogiline aimekirjandus ja doktoritööd konkureerivad üle aasta.

Alates käesolevast aastast on konkursi preemiafond 8100 eurot, mis on 2300 eurot suurem kui varasematel aastatel.

Preemiad jagunevad sel aastal nelja kategooria vahel:

  • parim võõrkeeles publitseeritud teadustöö/artikkel
  • parim magistritöö
  • parim publitseeritud/aprobeeritud doktoritöö (Heino Liimetsa nimeline preemia)
  • parim didaktilis-rakenduslik töö või õpik (üld-, kutse- ja kõrgharidusõpikud, mida täiendavad metoodilised juhendmaterjalid ja õpetajaraamat)

Konkursitööde tutvustus ja preemiate üleandmine algab kell 15.

Kasvatusteaduslike tööde riikliku konkursi eesmärk on väärtustada kasvatusteaduslikku uurimistööd, õhutada tulemuste publitseerimist ja avaldada tunnustust kasvatusteaduslike uurimistööde tegijaile ning tutvustada tööde tulemusi nii õpetajatele kui laiemale avalikkusele.

Konkurssi korraldavad Eesti Teadusagentuur ja Eesti Akadeemilise Pedagoogika Selts ja seda rahastab Haridus- ja teadusministeerium.

Rohkem infot konverentsist: Konverents „ Tee tuleviku kooli“ Tallinna Ülikoolis

Lisainfo: Valentina Paas (TLÜ haridusinnovatsiooni keskuse projektijuht); e-post: valentina.paas@tlu.ee ja tel 58417473.

 

Rohkem infot kasvatusteaduslike tööde konkursist: https://www.etag.ee/tegevused/konkursid/kasvatusteaduslike-toode-konkurss

Lisainfo: Sirli Taniloo, tel 731 7347 ja 526 0562; e-post   sirli.taniloo@etag.ee