22. novembril autasustatakse parimaid teaduse populariseerijaid

22. novembril Tallinnas, Balti jaama paviljonis toimuval teadushuvihariduse konverentsil „Anname teadushuvile võimaluse II“ antakse üle 2017. aasta Eesti teaduse populariseerimise auhinnad. Auhinnad annab üle Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere.

Eesti teaduse populariseerimise auhinda antakse välja alates 2006. aastast. Auhinda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning seda annavad koostöös välja Eesti Teaduste Akadeemia ja Eesti Teadusagentuur.

Eesti teaduse populariseerimise auhinna eesmärgiks on tunnustada Eestis teaduse populariseerimisega tegelevaid inimesi ja tõmmata suuremat tähelepanu ning anda hoogu teadust ja tehnoloogiat avalikkusele tutvustavatele tegevustele.

Auhindu antakse välja kuues kategoorias: teaduse populariseerimine audio-visuaalse ja elektroonilise meedia abil, trükisõna abil, tegevuste või tegevuste sarjade kaudu, preemia parimale uuele algatusele ning preemia parimale teaduse ja tehnoloogia populariseerijale. Üle antakse ka Tiiu Silla nimeline elutöö preemia pikaajalise süstemaatilise teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest. Varasematel aastatel on elutöö preemia pälvinud Tiit Kändler, Viire Sepp, Helle ja Jaak Jaaniste, Ain Kallis, Mare Ruusalepp, Tiiu Sild ning mitmed teised tunnustatud teaduse populariseerijad.

Teaduse populariseerimise auhinna konkursile esitati tänavu 59 kandidaati. Kõige enam kandidaate oli uue algatuse kategoorias, kus konkurents oli ka väga tugev.

Konkursi auhinnafond on 21 500 eurot. Kõigil auhinna pälvinutel on õigus kasutada “Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija” logo. „Kuna tegemist on ainsa konkursiga, kus selle valdkonna tegijaid tunnustatakse, siis on riiklik tunnustus auhinnatutele sageli märksa olulisem kui preemiaraha. Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija logo on kvaliteedi märk, mida hinnatakse ja mida selle pälvinud aktiivselt kasutavad,“ sõnas konkursi koordinaator Katrin Saart.

Konverentsi „Anname teadushuvile võimaluse II“ ajakava ja info auhindade üleandmise kohta

Lisainfo:

Katrin Saart, konkursi koordinaator, katrin.saart@etag.ee, tel 5695 5985

Terje Tuisk, teaduse populariseerimise osakonna juhataja, terje.tuisk@etag.ee, tel 511 0356