Teaduskommunikatsiooni konverentsi fookuses on koroona õppetunnid

Homme, 13. novembril toimub Tartus V Spa konverentsikeskuses teaduskommunikatsiooni konverents „Koroona õppetunnid teaduskommunikatsioonile.”

Konverentsi  fookuses on teaduskommunikatsiooni roll ja võimalused Eesti ühiskonnas suurte kriisidega toimetuleku toetamisel.

Eesti Teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni osakonna juhataja Annely Alliku sõnul keskendutakse tänavusel konverentsil mitte niivõrd kriiside lahendamisele ega kriisikommunikatsioonile, vaid just teaduskommunikatsiooni rollile ja võimalustele toetada ühiskonna toimetulekut suurtes kriisides. “Selge on see, et kriisi ajal ootab avalikkus selget ja adekvaatset infot usaldusväärsetest allikatest, inimesed ootavad, et info oleks kiiresti kättesaadav ja arusaadav. Ja siin on oma roll nii meedial, teadlastel kui riigil.  Kõikide erinevate osapoolte vaates arutame, millised on olnud kevadised kommunikatsiooni õppetunnid meie kõigi jaoks – mis läks hästi, mis mitte ja mida on meil kõigil sellest nüüd õppida,” sõnas Allik.

Eesmärk on üle vaadata uued avanenud koostöövõimalused ja teadmised, mida järgnevas kriisis kasutada saame ning milliste teadmistega oleme tänaseks paremini varustatud, et oleksime järgmisel korral paremini valmis. Konverentsil tuleb muuhulgas jutuks ülikoolide ja teadlaste valmisolek olukorra ja avaliku huvi vaateväljaga kohanemisel ning millist tuge nii ametnikud kui teadlased taolistes olukordades vajavad.

Rootsi riigi lähenemist koroonakriisi lahendamisel selgitab Rootsi peaepidemioloog Anders Tegnell. Eesti vaatest räägivad sotsiaalminister Tanel Kiik, Terviseameti hädaolukorra meditsiinijuht ja Regionaalhaigla kiirabikeskuse ülemarst-juhataja Arkadi Popov. Samuti esinevad mitmed koroonakriisis esile tõusnud teadlased –  näiteks Tartu Ülikooli (TÜ) meditsiinilise mikrobioloogia ja viroloogia professor Irja Lutsar,  TÜ matemaatika ja statistika instituudi matemaatilise statistika professor ja TÜ genoomika instituut biostatistika vanemteadur Krista Fischer ning Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi vanemteadur Mario Kadastik. Teiste seas saavad sõna ka ajakirjanikud, näiteks Kaur Maran Postimehest. Konverentsi modereerib ERRi saatejuht-toimetaja Urmas Vaino.

Kell 16–16.45 antakse konverentsil üle Eesti teadusajakirjanduse sõbra auhind “Ökul” ja Eesti teaduse populariseerimise auhinnad. 

Konverentsi saab jälgida otseülekandena ERRi portaalist Novaator.

Sel aastal juba 13. korda toimuv konverents on suunatud kõigile, kes ühel või teisel moel puutuvad kokku teaduskommunikatsiooniga –  ajakirjanikele, ülikoolidele, teaduse populariseerijatele jt.

Korraldajad on piiranud konverentsil eelregistreerumisega osalejate arvu ja tagavad kohapeal viiruse leviku takistamiseks turvalised meetmed.

 

Krista Tamm
Kommunikatsioonijuht
Tel 730 0332/5343 3341
krista.tamm@etag.ee
www.etag.ee