Teaduse populariseerimise projektikonkursi tulemused on selgunud

Tänavusele teaduse populariseerimise riiklikule projektikonkursile laekunud taotlustest said toetuse 30 ettevõtmist. Konkurss oli ka sel aastal tavapäraselt tihe, taotlusi laekus 141 ning toetust küsiti 1 579 740 euro eest. Konkursi eelarve oli 202 000 eurot.

Lisaks uutele tulijatele nagu OÜ Minilabor, kes korraldab teadushuviringe lasteaialastele, said toetust ka mitmed aastate jooksul ennast tõestanud ettevõtmised. Saaremaa Ühisgümnaasium ja Tartu Jaan Poska Gümnaasium korraldavad ka edaspidi üleriigilisi õpilaste teaduskonverentse. Jätkata saavad oma õpitubadega koolides Eesti Maaülikooli projekt „Elus teadus“, Tartu Ülikooli projektid „Rändava bioklass“ ja „Teleskoop tuleb külla“. Jätkuvad ka MTÜ Robootika tegevused lasteaedades. Laiemale avalikkusele suunatud ettevõtmistest toetati võistlust Robotex , Eesti Meremuuseumis näituse „Võidujooks maailma lõppu“ täiendamist Eesti ja Antarktika seoseid käsitleva väljapanekuga ja MTÜ Wikimedia Eesti Euroopa teadusfoto konkursi korraldamist.

Jätkub populaarne Raadio 2 saatesari „Puust ja punaseks“ ja Tallinna Ülikooli „Ühe minuti loengute“ sari, lisanduvad Teaduste Akadeemia kursuste sari “Kolme minuti loengud“ noortele teadlastele ja Innovatsioonikeskuse INNOKAS korraldatav „Noorte teadlaste TV“.

Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise osakonna juhataja Terje Tuisk ütles konkursi tulemusi kommenteerides, et on tore näha, et meie teaduse populariseerimise maastikul on palju häid tegijaid ja igal aastal ilmub sinna ka uusi üllatajaid. „Silma hakkab, et üha rohkem tegevusi on suunatud lasteaialastele. Konkursi kurvem pool on see, et tihedas konkurentsis jäid seekord ka mõned parimad toetuseta. Aga varsti tuleb uus aasta ja uus konkurss“, lohutas Terje Tuisk.

Konkursi eesmärk on toetada ideid, mis aitavad teadust laiemale avalikkusele tutvustada ja tegevusi, millega äratatakse laste ja noorte huvi teaduse ja tehnoloogia vastu. Konkurssi rahastab Haridus- ja teadusministeerium ja korraldab Eesti Teadusagentuur.

Lisainfo: Katrin Saart, programmi TeaMe koordinaator, tel 7300 378 ja 5695 5985 katrin.saart@etag.ee