Pimedate Ööde Filmifestivali ning laste- ja noortefilmide festivali Just Film külastab tunnustatud dokumentaalfilmide režissöör Richard Dale

Pimedate Ööde Filmifestivali ning laste- ja noortefilmide festivali Just Film külastab tunnustatud ning paljude auhindadega pärjatud dokumentaalfilmide režissöör Richard Dale.

Dale on kõrgelt auhinnatud filmirežissöör ning enim tuntud oma kreatiivsete ja innovaatiliste tõsielul põhinevate lugude jutustajana nii televisioonis kui ka filmides.

Tema rahvusvahelist tuntust kogunud film “D-Day 6.6.44” on nomineeritud nii Grierson’i kui ka BAFTA auhindadele. Tema linateost “Rocketmen” on aga tunnustatud kui üht olulisemat dokumentaalfilmi, mis käsitleb NASA uuringuid poolesaja aasta jooksul kosmoses.

Sel aastal tõi praeguse aja üks hinnatumaid dokumentaalfilmide režissööre meieni BBC suurejoonelise loodusfilmi “Maa: üks imeline päev”. Film, mida loetakse 2017. aasta üheks suurimaks loodusdokumentaaliks, toob vaatajateni looduse vaatemängu, mis on üheaegselt ilus ja valus, visuaalselt liigutav ning hingeliselt lummav.

Film, mida kindlasti tasub vaadata suurelt ekraanilt, linastub tänavu Just Filmil koostöös Teadusagentuuriga programmi “Teadus360” raames. Pimedate Ööde Filmifestival ja Teadusagentuur teevad koostööd juba teist korda ja toovad üheskoos vaatajani visuaalselt võimsad dokumentaalfilmid eesmärgiga avastada ja mõista, kuidas maailm meie ümber toimib.

PÖFFi publikul on võimalik Dale’iga kohtuda 25. novembril kell 14:30 Coca-Cola Plaza kinos toimuval “Maa: üks imeline päev” linastusel.

Teadus360 eriprogramm: https://poff.ee/est/filmid/program=jferiprogrammteadus360

Lisainformatsioon

Teadus360 programmi kohta: Margit Meiesaar, margit.meiesaar@etag.ee

PÖFFi kohta: Mikk Granström, mikk.granstrom@poff.ee