Eesti esimene Õpilaste Teadusfestival on avatud!

IMG_6347

Täna avati pidulikult Eesti esimene Õpilaste Teadusfestival, mis on teaduspidu kõikidele peredele, õpilastele, õpetajatele ja teistele teadushuvilistele. Teadusfestival toimub 24.-25. aprillil Tallinnas Energia Avastuskeskuses.

Tutvuda saab õpilaste teadustööde riikliku konkursile esitatud tööde paremikuga ja pakutakse rikkalikku tegevusprogrammi igas vanuses külalistele: näha saab teadusteatrite etendusi, osaleda teadustöötubades ning avatud on kõik Energia Avastuskeskuse eksponaadid. 25. aprillil tutvustavad oma teadusprojekte ka algklasside lapsed ning esinevad paljude lemmikud Elina Born ja Stig Rästa. Teadusfestivali juhib Marek Sadam.

Žürii esimees, riigikogu liige Krista Aru ütles festivali avades, et noorte teadus on Eesti tulevik: „Me avame täna Eesti esimese õpilaste teadusfestivali ja Teie, noored uurijad, olete suunanäitajad! See, millest me praegu osa saame, on ajalugu!“

Teadusfestival toimub 24. aprillil kl 11.00-18.30 ja 25. aprillil kl 10.00-15.00. Täpse kavaga saab tutvuda teadusagentuuri kodulehelt.

Esmakordselt on ürituse raames sissepääs Energia avastuskeskusesse õpilaspileti ettenäitamisel tasuta, kõigil teistel on sissepääs keskuse piletiga.

Kõikide lõppvooru jõudnud tööde nimekirjaga saab tutvuda teadusagentuuri veebilehel.