21. novembril autasustatakse parimaid teaduse populariseerijaid

21. novembril Tartus, Dorpati konverentsikeskuses toimuval teaduskommunikatsiooni konverentsil „Teadus sotsiaalmeedias – meelelahutuse ja müra vahel?” antakse üle 2018. aasta Eesti teaduse populariseerimise auhinnad. Auhinnad annab üle žürii esinaine akadeemik Ene Ergma.

Eesti teaduse populariseerimise auhinda antakse välja alates 2006. aastast. Auhinda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning seda annavad koostöös välja Eesti Teaduste Akadeemia ja Eesti Teadusagentuur.

Eesti teaduse populariseerimise auhinna eesmärgiks on tunnustada Eestis teaduse populariseerimisega tegelevaid inimesi ja tõmmata suuremat tähelepanu ning anda hoogu teadust ja tehnoloogiat avalikkusele tutvustavatele tegevustele.

Auhindu antakse välja kuues kategoorias: teaduse populariseerimine audio-visuaalse ja elektroonilise meedia abil, trükisõna abil, tegevuste või tegevuste sarjade kaudu, preemia parimale uuele algatusele ning preemia parimale teaduse ja tehnoloogia populariseerijale. Üle antakse ka Tiiu Silla nimeline elutöö preemia pikaajalise süstemaatilise teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest. Varasematel aastatel on elutöö preemia pälvinud Tiit Kändler, Viire Sepp, Helle ja Jaak Jaaniste, Ene Ergma, Tullio Ilomets ning Tiiu Sild.

Konkursi auhinnafond on 21 500 eurot. Kõigil auhinna pälvinutel on õigus kasutada “Riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija” logo.

Eesti Teadusajakirjanike Selts annab üle teadusajakirjanduse sõbra auhinna „Ökul”. Eesti Teadushuvihariduse Liit tunnustab esmakordselt inimesi või asutusi, kes on panustanud loodus-, täppisteaduste ja tehnoloogia valdkonna tegevusse ja jätkusuutlikusse arengusse.

Konverentsi programm

Lisainfo:

Katrin Saart, konkursi koordinaator, katrin.saart@etag.ee, tel 5695 5985

Terje Tuisk, teaduse populariseerimise osakonna juhataja, terje.tuisk@etag.ee, tel 511 0356