Euroopa Liidu noorteadlaste konkurss

Euroopa Liidu noorteadlaste konkurss (European Union Contest for Young Scientists – EUCYS) on iga-aastane konkurss 14-21. aastastele noortele üle kogu Euroopa, mida korraldatakse alates aastast 1989. Konkursile pääsevad ainult riiklike konkursside võitjad või osalejad. Konkurssi rahastab Euroopa Komisjon.

Konkursi veebileht: http://ec.europa.eu/research/youngscientists/index_en.cf

2018. aasta konkurss toimus 14.–19. septembrini Dublinis.

 

2018. aasta konkurssi peeti Dublinis ning sellest võtsid osa Emilia Rozenkron Saaremaa Ühisgümnaasiumist, Karl Hendrik Tamkivi Saaremaa Ühisgümnaasiumist ja Martti Vanker Hugo Treffneri Gümnaasiumist.
EUCYS 2018 veebileht: https://eucys2017.eu/ 
EUCYS 2017 tegevusaruanne

 

Eesti varasemad osavõtjad:

2002 ViinLiina Saar (Saaremaa Ühisgümnaasiumi vilistlane) – tulemuseks eripreemia 2-nädalane stipendium Norra rahvusvahelisse Arktika keskkonna uurimisjaama Svalbardis
2003 BudapestTaavi Tillmann ning Mihkel Kree ja Aigar Vaigu (Hugo Treffneri Gümnaasiumi vilistlased)
2004 DublinTanel Ainla (Viljandi Paalalinna Gümnaasium), Sven-Erik Enno ja Kaupo Mändla (Türi Gümnaasium)
2005 MoskvaMargus Niitsoo (Tallinna Reaalkool) pälvis tööga “Generalizations of the Fibonacci sequence” 3. preemia; veel osalesid Kaidi Karu ja Mari Sarv (Kohtla-Järve Järve Gümnaasium), Maarja Saar (Tallinna Reaalkool)
2006 StockholmMartin Silts (Saaremaa Ühisgümnaasium), Peeter Jürviste  (Antsla Gümnaasium)
2007 Valencia – Hillar Liiv (Saaremaa Ühisgünaasium) pälvis ka eriauhinna ja Mihkel Aamer (Pärnu Koidula Gümnaasium)
2008 Kopenhaagen – Riinu Ots (Hugo Treffneri Gümnaasium), Ivan Jakovlev (Tallinna Õismäe Vene Lütseum), Gleb Široki (Tallinna Õismäe Vene Lütseum)
2009 Pariis – Kaspar Märtens (Tallinna Reaalkool), Kristina Aare (Narva Humanitaargümnaasium), pälvis ka eriauhinna ning Annika Soom ja Signe Toom (Saaremaa Ühisgümnaasium)
2010 Lissabon – Madis Hurt (Hugo Treffneri Gümnaasium), Maria-Liesbeth Kaitsa (Tallinna Reaalkool), Kadi Kangur ja Hedi Haugas (Tartu Kivilinna Gümnaasium)
2011 Helsingis – Kees Vanamölder (Tallinna Reaalkool), Anna-Helena Saarso (Tallinna Reaalkool), Uku-Laur Tali (Hugo Treffneri Gümnaasium)
2012 Bratislavas – Jaan Toots (Tallinna Reaalkool); Anna Maria Punab (Hugo Treffneri Gümnaasium; saavutas tööga „Gümnaasiumiõpilaste õppeedukuse ja õnnelikkuse vahelised seosed“ III preemia; Karl-Sander Erss (Tallinna Reaalkool)
2013 Praha – Martin Talvik
(Tallinna Reaalkool; pälvis tööga „Gümnaasiumiõpilaste suhtumine globaalprobleemidesse ja selle muutumine 1991-2012“ Tšehhi Parlamendi senati eripreemia); Kristiin Resik (Tallinna Reaalkool; pälvis tööga „Polümeerse katte PolyE-323 sobivus liitlipiidide kapillaarelektroforeetiliseks analüüsiks“ Tšehhi Teaduste Akadeemia eripreemia ); ja Mari Liis Pedak (Tallinna Reaalkool; pälvis ka eripreemia oma tööga „Keskkonna mõju uurimine vees sisalduvatele humiinainetele kõrgsurvevedelikkromatograafilisel meetodil Harku järve näitel“, milleks oli Euroopa Keemia ja Molekulaarteaduste Assotsiatsiooni (EuCheMS) eripreemia
2014 Varssav – Tatjana Punger
(Narva Pähklimäe Gümnaasium; pälvis ka Euroopa teadusuuringute ühiskeskuse eriauhinna tööga „Gripiviiruste antigeenidega pseudotüpeeritud viiruslaadsete partiklite iseloomustus“); Anna Katt (Jõgevamaa Gümnaasium); Sander Varbla (Tallinna Reaalkool)
2015 Milano
Katariina Kisand (Hugo Treffneri Gümnaasium, pälvis ka konkursi 3. preemia ja ühe eripreemia oma tööga „Mitootilise proteiinkinaasiga Aurora A kovalentselt seonduvate fluorestsentssondide süntees ja biokeemiline iseloomustamine“ ); Georg Kuusik (Tallinna Inglise Kolledž); Ago Ambur (Rapla Ühisgümnaasium)
2016 Brüssel
Kristja Kongas (Tallinna Reaalkool; pälvis ka Euroopa Kosmoseagentuuri eriauhinna oma töö eest “Valgete kääbuste kokkupõrke simuleerimine kuubistiku meetodil – stabiilsusanalüüs difusioonikonstantide ja resolutsioonide varieerimise abil”); Anton Konovalov (Hugo Treffneri Gümnaasium); Maris Sala (Hugo Treffneri Gümnaasium)
2017 Tallinn – Brita Laht
(Saaremaa Ühisgümnaasium), Anni Britta Pajoma (Tartu Jaan Poska Gümnaasium) ja Jasper August Tootsi (Hugo Treffneri Gümnaasium)
2018 Dublin – Karl Hendrik Tamkivi (Saaremaa Ühisgümnaasium,  pälvis tööga „Nahkhiirte poegimiskoloonia hoone valiku sõltuvus ümbritsevast maastikukompleksist Lääne-Saaremaal“ konkursi 2. preemia ja osaluse London International Youth Science Forum‘il 2019); Emilia Rozenkron (Saaremaa Ühisgümnaasium); Martti Vanker (Hugo Treffneri Gümnaasium)