Konkurss Kohanemisprogrammi teadusmooduli koolitaja-metoodiku leidmiseks 

SA Eesti Teadusagentuur (ETAG) otsib koolitaja-metoodikut Euroopa Sotsiaalfondi ja Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifonditoetusel ning Eesti Vabariigi kaasrahastusel elluviidava Kohanemisprogrammi teadusmooduli metoodiliste materjalide ja teadmiste testide väljatöötamiseks.

Kohanemisprogrammi üldeesmärk on toetada välismaalaste rändeprotsessi, kohanemist ja hilisemat lõimumist, tagades neile teadmised Eesti riigi ning ühiskonna toimimise, igapäevase eluolu korraldamise, töö, õppimise ja perega seotud teemadel ning soodustada eesti keele omandamist.

Kohanemisprogrammi teadusmooduli üldeesmärk on uussisserändajate, eelkõige välisteadlaste, -õppejõudude ja -doktorantide rändeprotsessi ja hilisema lõimumise toetamine, tagades neile teadmised Eestis akadeemilise kultuuri ja teadustöö läbiviimisega seotud teemadel. Ühe koolituse eeldatav maht on 8 täistundi. Teadusmooduli kohustuslikud ja soovituslikud teemad on Kohanemisprogrammi määrusega kinnitatud. Koolitused korraldatakse vähemalt 2 korda aastas Tallinnas ja Tartus ning vajadusel ka Narvas. Koolitust viiakse läbi eraldiseisvates inglise- ja venekeelsetes gruppides (5 kuni 25 inimest grupis).

Koolitaja-metoodiku ülesanneteks on:

  1. Kohanemisprogrammi teadusmooduli metoodiliste materjalide väljatöötamine. Metoodiliste materjalide eesmärgiks on anda edasi kohanemisprogrammi koolitusi läbiviivatele koolitajatele vajalikud meetodid koolituste läbiviimiseks. Materjalid töötatakse välja eesti keeles.
  2. Koolitajate koolituse läbiviimine 2015. a. septembri alguses. Koolituse käigus tutvustatakse teadusmooduli koolitajatele (6-8 in) õppematerjale ja õpetatakse kaasavaid meetodeid. Koolitus kestab orienteeruvalt 5 täistundi ning viiakse läbi eesti või vajadusel inglise keeles.
  3. Kohanemisprogrammi teadmiste testide väljatöötamises osalemine. Metoodik osaleb testide väljatöötamises koos mooduli koolitajatega. Teadmiste testid on kontaktõppe lõpus või iseseisvate veebikasutajate poolt veebipõhiselt täidetavad teadmiste testid, mille küsimused hõlmavad koolitusmaterjalides kajastatud info kordamist ning teadmiste kinnistamist. Teste töötatakse välja inglise keeles.
  4. Mooduli koordinaatori ja koolitajate koostatud koolitusmaterjali metoodiline kontroll. Koolitusmaterjalide eesmärgiks on anda koolitatavatele edasi uussisserändajatele koolitusmooduli kohustuslikud ja soovituslikud teemad, et tagada Kohanemisprogrammi määruses toodud pädevuste omandamine. Metoodiku ülesanne on tagada, et mooduli koordinaatori ja koolitajate koostatudkoolitusmaterjal (30-40 lk)vastaks oma eesmärgile.

Tööde teostamise orienteeruv tähtaeg: metoodiliste materjalide digitaalsed kavandid peavad olema edastatud ülevaatamiseks 21.08.2015. a. Tellija vaatab kavandid üle ja esitab hiljemalt seitsme kalendripäeva jooksul Täitja poolt kavandite esitamisest arvates omapoolsed ettepanekud kavandite täiendamiseks ja muutmiseks. Materjalide lõppversioonide üleandmise tähtaeg on 04.09.2015. a. Koolitajate koolitus toimub septembri esimeses pooles.

Pakkuja peab andma ETAGile üle lepingu täitmisel tekkinud varalised autoriõigused ja geograafiliste piiranguteta ja tähtajatu ainuõiguse töö tulemit vabalt kasutada, sh õigus neid muuta ja töödelda, avalikustada ja täiendada. Materjali uuendamine ja teise koolituse läbiviimine jaanuaris 2016.

Pakkujateks võivad olla füüsilised või juriidilised isikud. Pakkujal peab olema pedagoogika alane kõrgharidus ja töökogemus kõrgharidussüsteemis. Pakkuja peab omama varasemat töökogemust õppejõududele või täiskasvanutele suunatud koolituste või koolitusmaterjalide väljatöötamise või sarnase sisuga tegevuses. Kandideerimiseks palume saata oma CV ja pakkumus, mis sisaldab metoodilise materjali struktuuri, koolituse esialgset kava ning soovitavat töötasu, mis peab sisaldama kõiki kulusid, mida pakkuja hinnangul on vajalik töö lõppresultaadi saamiseks. Pakkumust ootame hiljemalt 29.06.2015 e-posti aadressil anna.mossolova@etag.ee. Samalt aadressilt saab küsida ka lisainfot.

 

Kohanemislogod uus