Välisriikide ajakirjanikud tutvuvad Eesti teadusega

 Eesti Teadusagentuuri kutsel viibib 24.-27. maini  Eestis 14 ajakirjanikku 11 riigist, kellele Tartu ja Tallinna ülikoolide ja teadusasutuste teadlased tutvustavad tervisetehnoloogiate vallas tehtavat teadustööd.

Eesti Teadusagentuuri algatuse Research in Estonia eestvedamisel toimub igal aastal välisajakirjanikele visiit ning tänavune on järjekorras juba neljas. Sel korral on visiidi keskseks teemaks tervisetehnoloogiad,  inglise keeles “Health technologies 2.0”. Teadlasi, kes Eestis tegelevad tervisetehnoloogiatega, jagub nii IT, biotehnoloogia, geneetika kui ka kunstide ja disaini valdkonda.

Välisajakirjanikud Tartu tähetornis Reimo Rehkli foto
Välisajakirjanikud Tartu tähetornis
Reimo Rehkli foto

Kolmepäevase visiidi raames räägivad Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuse (Tervise-TAK) teadlased sünnieelsete kromosoomhaiguste diagnostikast ja  geneetilisest viljakusdiagnostikast. Eesti maaülikool (EMÜ) tutvustab tänapäevast tõukarjaaretust, milles kasutatakse geneetika abi. Tartu Ülikooli teadlased teevad ettekande antibiootikumide liigtarvitamise põhjustest, ohtudest ja lahendustest. Toidu mõju keskkonnale ja seeläbi ka tervisele saavad välisajakirjanikud proovida EMÜ mahekeskuses.

Eesti Geenivaramus arutatakse personaalmeditsiini võimaluste ja delikaatsete isikuandmete käitlemise kitsaskohtade üle. Tallinna Tehnikaülikoolis (TTÜ) tutvustavad teadlased bioimpedantsspektroskoopia võimalusi ehk lihtsamalt öeldes tehnoloogiaid, mis teevad inimkeha opereerimise ja terviseandmete jälgimise täpsemaks, ohutumaks ja mugavamaks. Tallinna Ülikooli teadlased tutvustavad Alzheimeri ravi vallas tehtavaid uuringuid ning Eesti Kunstiakadeemia ja TTÜ teadlased räägivad võimalustest ühendada tervisetehnoloogia ja disain.

Visiidil osalevad ajakirjanikud valiti välja konkursi korras lähtudes nende huvist tervise ja tervisetehnoloogiatega seotud teemade vastu. Tervisetehnoloogiad ja -teenused on üks kolmest Eesti teadus- ja arendustegevuse ning innovatsioonistrateegias 2014-2020 “Teadmistepõhine Eesti” valitud kasvuvaldkonnast ning on seetõttu valitud ka tänavuse visiidi kandvaks teemaks.

26. mail on külalistel kavas kohtumine Eesti Teadusajakirjanike Seltsi ja Eesti Noorte Ajakirjanike Seltsi esindajatega ning diskussioon teadusest ja pseudoteadusest ajakirjanduses.

 

Lisainfo:

Liis Livin

Research in Estonia turundusjuht

Teaduse populariseerimise osakond

SA Eesti Teadusagentuur

Tel: 731 7368

Mob: 555 27 605

Visiiti rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.