Loading Üritused

« Vaata kalendrit

  • Üritus on toimunud.

Seminar ettevõtjatele: “Äri ja teaduse ristteel”

30. mai 2017 - 12:30 - 19:00

30.05  kell 12.30 toimub  Tartus SPARK Demokeskuses (Narva mnt 3) ettevõtjate ja teadlaste info- ja kontaktpäev „Laborist välja: Äri ja teaduse ristteel“ Kohal on parimad spetsialistid, et rääkida lähemalt simulatsioonide kasutamisest tööstuses, pöördprojekteerimisest ja selle pakutavatest tootearenduse võimalustest, neuroturundusest ning tootmisprotsesside optimeerimisest.

PÄEVAKAVA:


– 12:30 – 13:00 Saabumine. Kohv, suupisted ning avatud on LABORIST VÄLJA ala (huvikorral jääb avatuks ka ettekannete ajal)


– 13:00 – 13:30 Tugiorganisatsioonide liftikõned:

13:00 – 13:05 Avasõnad – Tartu Teaduspark
13:05 – 13:10 Eesti Teadusagentuur, Viktor Muuli
13:10 – 13:15 ADAPTER, Siim Kinnas
13:15 – 13:20 TTÜ, Eduard Ševtšenko
13:20 – 13:25 Tartu Teaduspark, Andrus Kurvits
13:25 – 13:30 Tartu Ärinõuandla, Elo Spoolstra (Eesti Teadusagentuur, ADAPTER, Tartu Ärinõuandla, Tartu Teaduspark, TTÜ, Tartu Linnavalitsus)


– 13:30 – 14:00 Tarmo Tamm. ESTELAXE ja TÜ koostöö teadlase silme läbi.
Võrumaal Parksepas tegutsev ja aasta-aastalt üha kasvanud Estelaxe OÜ alustas istmepatjade polsterdamisega ning on tänaseks jõudnud vaakum-kuumutusmeetodil ABS- ja HDPE-plaatidest ning elastomeerist detailide valmistamiseni. Lisaks elastomeerile kasutab ettevõtte tootmises ka pehmevahtu ja plastmassi. Neist valmistatakse nii lumesahaterasid, selja- ja peatugesid, patju ja madratseid kui ka lumekelgu- ja rongiistmeid.
Ettevõtte tooteid kasutavad näiteks Eesti kaitsevägi ning Soome riigiraudtee.

– 14:00 – 14:30 Simulatsioonid tööstuses, Vahur Zadin, TÜ Tehnoloogiainstituut.
Arvutisimulatsioonid pakuvad unikaalset võimalust läbi viia esialgne materjali või toote testimine virtuaalses arenduskeskkonnas. Simulatsioonide käigus võimaldavad uuritavast objektist loodud mudelid korraldada näiteks mittedestruktiivseid katsetusi, leida toote vastupidavuspiirid, minimeerida selle valmistamiseks kuluvat materjal jpm. Ideaaljuhul lubavad simulatsioonid minimeerida toote füüsilist testimist ning vähendavad sellega oluliselt tootearendusega seotud kulusid. Kodumaja näide.

– 14:30 – 14:45 Pöördprojekteerimine ja tootearenduse võimalused selle baasil Eesti Maaülikoolis, Tõnu Leemet (EMÜ Tehnikainstituut)

– 14:45 – 15:00 Neuroturunduse teenus Tartu Ülikooli teadlastelt. Andres Kuusik
Turundus on iga ettevõtte igapäevane osa ja selle käigus tellitakse agentuuridelt erinevaid turundusmaterjale – reklaame, infomaterjale, kodulehti, pakendeid. Nende kujunduste üle otsustamine on aga väga subjektiivne ja toetub paljuski agentuuri ekspertarvamusele. Tartu ülikooli tarbijakäitumise labor saab pakkuda mõõtmisi, mis ütlevad, kui palju üks või teine materjal inimestes positiivset emotsiooni tekitab, või millises järjekorras ja kuidas erinevat infot nähakse. See annab otsustamiseks väga konkreetsed ratsionaalsed argumendid. Tulemusena tekivad optimaalsed turundusmaterjalid, millega ettevõte muutub klientide jaoks atraktiivsemaks ja märgatavamaks.

15:00-15:15 Eduard Ševtšenko, TTÜ (Inseneriteaduskond:Mehaanika ja tööstustehnika instituut, dotsent) Raku töö kontseptsiooni juurutus Tallinna Tehnikaülikooli teadlastelt.
Raku töö (work-cell) on töökorralduse vorm, kus tootmisliin on organiseeritud tööoperatsioonide järgnevuse alusel, et lõpptulemusena valmib kindel toode või teenus. Traditsioonilise, funktsionaalse ülesehitusega liinil on sarnased tööoperatsioonid koondatud ning organiseeritud tehtava operatsiooni mõtte järgi.

– 15:15 – 15:55 Six Sigma rakendamine ja võimalused. Rait Rand Lean Six Sigma Master Black Belt MSc Phys. Eng. BSc Electronics Eng. (Ericsson)
Introduction to Lean Six Sigma principles and techniques to improve processes and solve problems by finding root causes. Six Sigma is quality system that is using scientific methods to effectively solve practical problems and ensure sustainable growth by eliminating variations from processes. Lean is focused on the creation of value through the relentless elimination of waste. Lean Six Sigma philosophy and methods focus to find out customer needs, problems and concerns and overall increase Your business understanding.

– 15:55 – 16:15 Suupisted ja joogid. LABORIST VÄLJA ala on avatud.

– 16:15 – 17:55 Paneeldiskussioon – tootmisprotsesside arendamine. Rait Rand, Ermo-Raiki Rebane EstHusist, Indrek Tulp SelfDiagnosticsist ja Argo Vonk Krimeltes


18:30 Üllatus!

Üritus toimub Tartu Teaduspargi, SA Tartu Ärinõuandla, Tartu Ülikooli, ADAPTER.ee, Eesti Maaülikooli, Eesti Teadusagentuuri ja Tartu linna koostöös.  

Üritus on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine.

Seminari toetab A. Le Coq ja rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Täpsem info

Kuupäev:
30. mai 2017
Aeg:
12:30 - 19:00
Kategooria:
Koduleht:
https://www.facebook.com/events/1866698876930523/

Toimumiskoht

SPARK Demokeskus
Narva mnt 3
Tartu,
+ Google Map