Loading Üritused

« Vaata kalendrit

Kuidas oma teadustööd esitleda – sotsiaalmeedia ja populariseerimise seminar

10. november, 09:45 - 15:00

Avalikkusele suunatud või avalikkusega dialoogis olev teadus, teaduse populariseerimine ja teadustulemuste auditooriumile sobiv esitlemine on aina suuremat tähelepanu pälvivad teemad. Ühelt poolt on see mõistetav; teadust tehakse ju avalikkuse hüvanguks, sageli ka avaliku raha eest. Teiselt poolt ei soovi ega suuda iga teadlane tähelepanu keskpunktis olla, kõik uurimisprojektid ei ole võrdväärselt esitletavad ja populariseeritavad ning mõnikord võib avalikkuse tähelepanu teadlasele või uuritavatele lausa riskantne olla.

 

Seminar koosneb Katrin Tiidenbergi ettekandest, eeltöö ülesandest ning interaktiivsest arutelust, mille koosmõjus on osalejail võimalik eksperimenteerida erinevate eneseesitluse ja teadustulemuste populariseerimise vormiga, saada sellele tagasisidet ning koguda inspiratsiooni (sotsiaal)meedia kaasamiseks oma töösse.

 

Osalemise eelduseks on eeltöö ülesande täitmine (sotsiaalmeediapõhine eneseesitlus, pressiteade, videoteesid, 1 minuti loeng, soundbite).

 

Ajakava:

  9:45 – 10:00 Registreerumine, kohvilaud
10:00 – 12:00 Katrin Tiidenbergi ettekanne
12:00 – 13:00 Lõuna
13:00 – 15:00 Töötuba

Töökeel: eesti 

Katrin Tiidenberg, PhD on Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi osaluskultuuri kaasprofessor.  Tema sulest on ilmunud kolm hiljutist monograafiat: Ihu ja hingega internetis: kuidas mõista sotsiaalmeediat (2017), Selfies, why we love (and hate) them (2018) ja Sex and Social Media (2020, koos Emily van der Nageliga). Tiidenberg on Maailma Internetiuurijate Assotsiatsiooni ja Eesti Noorte Teaduste Akadeemia juhatuse liige. Lisainfo: kkatot.tumblr.com

Seminar on osalejatele tasuta ja seda rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt, läbi Mobilitas Pluss programmi ja Research in Estonia tegevuste.

 

Registreeru:

10.11.2020 Kuidas oma teadustööd esitleda - sotsiaalmeedia ja populariseerimise seminar

 

Täpsem info

Kuupäev:
10. november
Aeg:
09:45 - 15:00
Kategooria:

Korraldaja

Telefon:
5070654
E-mail:

Toimumiskoht

Tallinna Ülikool, MARE maja, ruumid M-340 ja ELU ala või üle veebi (sõltuvalt covid-19 olukorrast)
Narva maantee 25
Tallinn, Eesti
+ Google Map