Loading Üritused

« Vaata kalendrit

Infoseminar Tartus: Kes toetab ettevõtte toote- ja teenusearendust?

9. oktoober - 10:00 - 13:30

Kutsume teid osalema ettevõtjatele mõeldud infoseminaril “Kes toetab ettevõtte toote- ja teenusearendust?” SPARK Demokeskuses Tartus, Narva mnt 3. Seminar saab teoks Eesti TeadusagentuuriADAPTER.ee, SA Archimedese, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja MAK-võrgustiku koostöö.

Üritus on tasuta, kuid palume huvilistel eelnevalt registreeruda!

Kava:

  • 10:00 Kogunemine ja tervituskohv
  • 10:30 NUTIKAS toetusmeede. NUTIKAS toob teaduse ettevõtte teenistusse: Soovid arendada ettevõtte tooteid ja teenuseid teadmistemahukalt, otsides lahendusi, millest konkurentidel aimugi pole? Võta teadlased appi, kasutades NUTIKAS toetust, mis võimaldab rakendusuuringut või tootearendusteenust soodsalt tellida Eesti teadusasutustelt. Tea Tassa, (SA Archimedes meetmehoidja) annab ülevaate NUTIKAS taotlustingimustest ning Viktor Muuli, (ETAg, nutika spetsialiseerumise valdkonna juht) räägib arendus- ja äriplaanide parimatest praktikatest ja komistuskividest.
  • 11:00 EAS tootearendusele suunatud toetused. Tootearenduse toetuse abil soovime julgustada tööstusettevõtjaid investeerima rohkem arendustegevusse, mille tulemusena suureneb ettevõtja lisandväärtus ja müügikäive uutest toodetest. Maria Värton, EAS, valdkonnajuht.
  • 11:30 Horisont 2020 uue ettevõtete skeemi tutvustus. Alates 6. juunist 2019 on väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) avatud taotlusvoor uude Euroopa Innovatsiooninõukogu EIC Accelerator-sse. Uus piloot asendab senise ettevõtjate seas suurt populaarsust võitnud VKE instrumendi faas 2. Nüüdsest on ettevõtetel toodete-teenuste arendamiseks võimalik taotleda kas üksnes toetust või toetuse ja omakapitali kombinatsiooni. Margit Ilves, ETAg, vanemkonsultant.
  • 12:00 Koostöövõrgustik ADAPTER – ühendab teaduse ja ettevõtluse. ADAPTER on Eesti teadus- ja arendusasutuste vaheline koostöövõrgustik, mille eesmärgiks on lihtsasti ja kiirelt viia kokku ettevõtjad ning teadlased. ADAPTER võimaldab ühe nupuvajutusega saada ühendust kõikide selles osalevate Eesti teadus- ja arendusasutustega, otsida nende poolt osutatavate teenuste seast endale tarvilik, tutvuda ettevõtetele suunatud toetusmeetmetega ja palju muud. Riin Prikk, Adapteri koordinaator, Tartu Ülikool.
  • 12:20 Mida, millal ja kuidas investeerida, et sinu ettevõte saaks tulevikus tööturult saaki lõigata?! Ettevõtted panustavad üha enam arendustegevusse: taotlevad toetusi, teevad koostööd ülikoolide ja teadlastega. Räägime sellest, mil moel panustada ja toimida, et targalt arendatud firmas jätkuks ka 5-10 aasta pärast töökäsi, kes tehtud tööd ja nähtud vaeva edasi viiks. Eva Pruusapuu, TeaMe+ koordinaator.
  • 12:35-13:30 Võimalus erakonsultatsioonideks

Palun registreeru seminarile siin:

Infoseminar Tartus: Kes toetab ettevõtte toote- ja teenusearendust?

 

Täpsem info

Kuupäev:
9. oktoober
Aeg:
10:00 - 13:30
Kategooria:

Toimumiskoht

SPARK Demokeskus
Narva mnt 3
Tartu,

Korraldaja

  • Eesti Teadusagentuur/ Adapter.ee