Loading Üritused

« Vaata kalendrit

  • Üritus on toimunud.

Arvamusfestival Paides: Elav raamatukogu teadlastega

10. august 2018 - 18:00 - 19:30

Infost küllastunud ühiskonnas peame iga päev tegema olulisi valikuid ja otsuseid. Teadusala korraldajad soovivad soodustada dialoogi infoallikatega. Elava raamatukogu osalejad saavad „riiulilt“ „laenutada“ teadlase, kellega väikeses rühmas vestelda huvipakkuvatel teemadel ning saada teaduslikult põhjendatud vastuseid oma küsimustele. Arutelus toimub 3-4 laenutusringi ja laenutustele eelneb „raamatuesitlus“ teadlaste ja teemade tutvustusega. Raamatukogus leidub huvipakkuvat nii loodus-, reaal- kui humanitaarteaduste vallast.

Laenutatavad teadlased on: Marko Mägi (bioloogia), Aveliina Helm (loodusteadused), Irja Lutsar (meditsiin ja vaktsiinid), Tõnu Esko (geneetika), Gert Jervan (IT), Peeter Lorents (tehisintellekt), Rain Ottis (küberturvalisus), Kuldar Taveter (automatiseerimine ja plokiahel), Andi Hektor (osakestefüüsika), Marika Mägi (ajalugu ja viikingid).
Ürituse lava: Teadusala.

Teadusala valmistasid ette Eesti Teadusagentuur, Eesti Teadusajakirjanike Selts, Eesti Noorte Teaduste Akadeemia, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, KBFI ja Vikerraadio.

Täpsem info

Kuupäev:
10. august 2018
Aeg:
18:00 - 19:30
Kategooria:
,
Koduleht:
https://www.arvamusfestival.ee/kava