Üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss tõstab esile silmapaistvat teadustööd kõigis valdkondades

Homme, 11. detsembril kell 13-16 autasustatakse Tallinnas, Eesti Teaduste Akadeemia saalis (Kohtu 6) üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid.  Üle antakse riiklikud preemiad, Eesti Teaduste Akadeemia presidendi eripreemiad ning Sotsiaalministeeriumi eripreemiad.

Üliõpilaste teadustööde konkursi eesmärk on väärtustada teadustööd üliõpilaste seas ning avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud noortele teadlastele. Üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss toimub Eestis juba alates 1991. aastast. Viimase kümne aasta jooksul on konkursile esitatud üle 5000 teadustöö. Konkurss toimub koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Teaduste Akadeemia ja Sotsiaalministeeriumiga.

Konkursi preemiafond on tänavu 70 877 eurot. Riiklikud preemiad kolmel õppetasemel ja neljas teadusvaldkonnas annab üle haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Lisaks valdkondlikele preemiatele antakse välja kaks tasemete ja valdkondade ülest peapreemiat.

Eesti Teaduste Akadeemia eripreemiad lootustandvate sähvatuste eest, elegantseima üliõpilastöö eest  ja ebatraditsioonilise üliõpilastöö eest annab üle Eesti Teaduste Akadeemia president akadeemik Tarmo Soomere.

Sotsiaalministeeriumi eripreemiad sotsiaalvaldkonnas ning tervise- ja töövaldkonnas annab üle sotsiaalkaitseminister Kaia Iva.

„Eesti Teadusagentuur peab väga tähtsaks noortes teadushuvi kasvatamist. Üliõpilaste tunnustamisega innustame neid teadustööga jätkuvalt tegelema ja loodame, et nendest tublidest noortest mitmed valivad teadlaskarjääri ning töö käigus omandatud teaduspõhine maailmavaade aitab neil maailma paremini mõista,“ tõi üliõpilaste teadustööde tunnustamise vajadust esile Eesti Teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson.

Preemiate üleandmise eel tutvustavad silmapaistvamaid konkursitöid autorid ise. Tänavu esitati konkursile 532 tööd, enim töid esitati ühiskonnateaduste ja kultuuri valdkonnas.

Ajakava

Lisainformatsioon:
Sirli Taniloo, Eesti teadusagentuur, konkursi koordinaator, tel 52 60 562; sirli.taniloo@etag.ee

Riina Aav, Tallinna Tehnikaülikool, konkursi hindamiskomisjoni esinaine, tel 56 499 768; riina.aav@taltech.ee