Lasteaedadele ja esimesele kahele kooliastmele suunatud konverents

Reaal- ja loodusteadusliku hariduse konverents osa, mis on suunatud lasteaedadele ja esimesele kahele kooliastmele Tallinna Reaalkooli Pärnu mnt 11 koolimajas

Tallinna Reaalkool korraldab neljandat korda rahvusvahelist reaal- ja loodusteadusliku hariduse konverentsi. Juba 2019. aastal võtsime vaatluse alla reaal- ja loodusteadusliku hariduse ka  I ja II kooliastmes. Sel korral oleme konverentsi korraldamisesse kaasanud ka alushariduse õpetajad. Teeme koostööd Eesti Lasteaednike Liidu ja Eesti Klassiõpetajate Liiduga. Üks eesmärk on toetada erinevate õpetajate ühenduste tihedat koostööd ning metoodilise repertuaari jagamist.

Alushariduse ning I ja II kooliastme õpetajatele suunatud konverentsi osa toimub 11. septembril Pärnu mnt 11 õppehoones (Tallinna Kesklinna Põhikooli ja Tallinna Reaalkooli ühine koolimaja). Konverentsi tasu ühe päeva eest on 30 eurot. Kõiki osalejad saavad konverentsi kogumiku ning kõigile on tagatud toitlustamine. Töökeel on eesti keel.

 

11.september 2021

09.30 Tervituskohv

10.00 Ene Saare tervitus (Tallinna Reaalkool)

10.05 „Alushariduse õppekava“ Triin Rass (Haridus- ja Teadusministeerium)

10.30 „Tallinna Reaalkooli õpikäsitus ja eripära I ja II kooliastmes“ Aili Hõbejärv (Tallinna Reaalkool)

11.00 „Tallinna Reaalkooli lõiminguprojektid II koolastmes“ Reet Varik (Tallinna Reaalkool)

11.25 „Õppekäigu elujõulisusest distantsõppe ajastul“ Helene Uppin (Tallinna Ülikool ja Eesti Meremuuseum)

11.45 Eesti Lasteaednike Liit

12.00 Eesti Klassiõpetajate Liit

12.15 Lõuna

13.00 Paralleelsed töötoad

14.00 Paralleelsed töötoad

15.00 Paralleelsed töötoad

15.50 Konverentsi lõpetamine

Soovitame osaleda ka konverentsi avapäeval (10. septembril), mis toimub Tallinna Reaalkooli peamajas (Estonia pst 6). Konverentsi avab haridus- ja teadusminister Liina Kersna. 10. septembril kõneletakse haridust puudutavatest arengukavadest, õpetajate järelkasvust, e-õppest, e-testidest, distantsõppe kogemusest, tööst andekatega ning õppekava arendusest. Kahe päeva eest on tasu 45 eurot.

10.septembri õhtupoolikul on võimalik osaleda töötoas Tallinna toomkirikus. Vt: https://www.ackermann.ee/

 

Registreerumine on lõppenud. Kui te lisate end nimekirja alates 8. septembrist, siis kohapeal ei pruugi teil nimesilti olla.

Registreerumise link

Töötubade ajakava (printimiseks)  ja töötubade kirjeldused

Alushariduse töötoad

Kell 13.00 T-1 Töötuba: „Matemaatika meie ümber”. Britt Kalam (Tartu Ülikooli doktorant)

Kell 13.00 T-2 Töötuba: „Teaduspõhine uurimusliku õppe rakendamine lasteaias”. Silja Kaur, Margarita Kask (MTÜ Avastusõppe Liit, Pärnu Lasteaed Mai)

Kell 14.00 T-3 Töötuba: „Geomeetrilised kokkusaamised linnaruumis”. Tiina Kaljumäe (Ülenurme lasteaed Nurmepesa)

Kell 14.00 T-4 Töötuba: „Loodushariduse läbiviimine Pärnu Lasteaias Mai”. Kristel Arro, Margarita Kask (Pärnu Lasteaed Mai)

Kell 15.00 T-5 Töötuba: „Kuidas väikestest uurijatest saavad teadlased?”. Jaana Koger (Tartu eralasteaed Terake)

Kell 15.00 T-18 Töötuba: „Easi-Scope digi-mikroskoobiga maailma uurima”. Marian Vares (Tallinna Tuule Lasteaed)

 

I ja II kooliastme töötoad

Kell 13.00 T-6 Töötuba: „Leiutamine muudab maailma“. Kadri Pajo, Maria Toom (Gustav Adolfi Gümnaasium)

Kell 13.00 T-7 Töötuba: „Matemaatikas võimekas õpilane  II kooliastmes”. Raili Vilt (Tartu Ülikool, Eesti Matemaatika Selts)

Kell 13.00 T-8 Töötuba: „Uurimuslikud katsed koduköögis”. Inga Tiivoja ja õpilased (Põlva Kool)

Kell 13.00 T-9 Töötuba: „Uuendused II kooliastme r-õppes 4. klassi majandus- ja programmeerimisõppe näitel”. Jaanika Lukk, Veiko Somelar (Tallinna Reaalkool)

Kell 13.00 T-20 Töötuba: „MATIK vahenditega jätkusuutlikku maailma looma/maailma päästma ehk lõimitud loodus- ja reaalainete õpetamine digivahenditega I ja II kooliastmes”. Kairi Mustjatse (Martna põhikool); Janika Leoste (Tallinna Ülikool)

 

Kell 14.00 T-10 Töötuba: „Tartu Ülikooli muuseumi Hullu Teadlase teaduskonverents”. Alex Savolainen (Tartu Ülikooli muuseum)

Kell 14.00 T-11 Töötuba: „Salakirjade lahendamisest Tallinna Reaalkooli II kooliastmes”. Villu Raja (Tallinna Reaalkool)

Kell 14.00 T-12 Töötuba: „Üksteist teaduslikku eksperimenti”. Tiie Jaaniste ja õpilased (Otepää Gümnaasium)

Kell 14.00 T-13 Töötuba: „Õppekavale toetuvad raamatukogutunnid ja põnevamad digilahendused”.  Merle Tanilsoo ja Kelli Pullisaar (Tallinna Keskraamatukogu)

Kell 14.00 T-19 Töötuba: „Avastusõppe muutuste teema algklassis”. Merle Mänd ja Tiiu Vendel (MTÜ Avastusõppe Liit, Pärnu Mai Kool)

 

Kell 15.00 T-14 Töötuba: „Ennastjuhtivat õppijat toetav õpilaspäevik Tallinna Reaalkooli algklassides”. Kaie Matt, Kati Kurim (Tallinna Reaalkool)

Kell 15.00 T-15 Töötuba: „Tühi leht paberit ehk A4 täis matemaatikat”. Tiina Kraav (Tartu Ülikool)

Kell 15.00 T-16 Töötuba: „Maagiline rahustaja”. Tiie Jaaniste (Otepää Gümnaasium)

Kell 15.00 T-17 Töötuba: „Kõik ühes mobiilne STEM labor koolidele – Globisens seadmete kasutamine õppetöös”. Külli Veerme, Riina Leppmaa, Kertu Pildre (Tallinna Saksa Gümnaasium)

Kell 15.00 T- 33 Töötuba: „Kuidas toetada ennastjuhtiva õppija arengut? Clanbeati rakenduse kasutamise näide”. Triin Noorkõiv (Clanbeat), Jaana Roht (Tallinna Kesklinna Põhikool)

 

Konverentsi info:
Madis Somelar, Tallinna Reaalkool
E-mail: madis.somelar@real.edu.ee
Telefon: (+372) 5559 3717