II teadushariduse konverents „Loodusteadused meie sees ja ümber – tervis ja keskkond“

 

28. veebruar – 01. märts 2022 toimub Tartu Tamme Gümnaasiumis (Nooruse 9,) teist korda aineõpetajatele suunatud konverents, mis sel korral on fokuseeritud inimese tervisele.

Konverentsi teemade ring hõlmab STEAM ehk MATIK valdkondi: matemaatika, loodusteadused, tehnoloogia, inseneeria, kunstid ja nende ühisosa. Konverentsi eesmärk on läbi aktuaalsete ja huvitavate teemakäsitluste anda õpetajatele uusi teadmisi, mida hiljem koolitunnis rakendada ning aidata luua seoseid õppematerjali ja igapäevaelu vahel.

Lisaks loengutele saab konverentsil osaleda ka töötubades, kus muuhulgas tutvustatakse kliimaraporti andmete kasutamist õppetöös, (näo)maskide füüsikat, astronautide elutingimusi kosmoses, hoiakuid teaduste ja pseudoteaduste kohta, prügi sukeldumise riskianalüüsi, virtuaalsete võimaluste kasutamist õppetöös jpm. Samuti saab koos ettevõtjatega arutada koolidega tehtava koostöö võimaluste ja vajalikkuse üle.

Konverentsile ootame umbes 250 osalejat: 1.-12.klassi õpetajad üle Eesti. Üritusel esinevad ettekandega või töötuba korraldades nii välismaa kui Eesti valdkondlikud spetsialistid.

Konverentsi korraldavad ja toetavad: Tartu Tamme Gümnaasium (Ain Tõnisson, Urmas Tokko), Eesti Teadusagentuur (Katrin Saart, Eva Pruusapuu), Tartu loodusmaja (Eeva Kirsipuu-Vadi), Tartu Ülikool (Marju Himma-Kadakas), European Schoolneti koostööprojekt Scietnix (Aiki Jõgeva), Haridus- ja Teadusministeerium (Liia Varend).
Projektijuht on Anna-Liisa Ingver

Konverentsi info:

Anna-Liisa Ingver
E-post: annaliisa.ingver@gmail.com

Lisainfo registreerumise kohta:
Katrin Saart, Eesti teadusagentuur
Tel: 730 0378; E-post: katrin.saart@etag.ee

Konverentsi korraldust toetab European Schoolneti projekt Scientix, Haridus- ja Teadusministeerium, SA Eesti Teadusagentuur ja Tartu Tamme Gümnaasium.