Viitnalaager 2020

  • Viitnalaagri traditsioonid ulatuvad juba eelmise sajandi kaheksakümnendatesse aastatesse. Igal aastal on laagril erinev teema, millest lähtuvalt peavad jutusessioone erinevate alade teadlased ning oma valdkonna asjatundjad.
  • Laagris peetakse lugu mõnusast õhkkonnast, kus diskussioon on kesksel kohal ning õpilased saavad nagu võrdne võrdsega suhelda professorite ja akadeemikutega.  Õhtud sisustavad noored ise.
  • Laagri jooksul käiakse ümbruskonnas ka loodus- ja kultuuriretkel. Laager toimub augusti keskel ja kestab kolm päeva. Laager on mõeldud eeskätt 9.12. klassi õpilastele.

2020. a laagri teema on STABIILSUS – kuidas seda mõista reaal- ja insenerialade vaates, eluteaduste ja eluvormide vaates, inimolendi ja ühiskonna vaates, filosoofide ja teoloogide vaates? Üritus toimub 9.-11. augustil Viitna puhkekeskuses.  Laagri täpsem programm selgub tavapäraselt peale jaanipäeva.

Nii laagrit ette valmistades kui ka kohapeal olles peab loomulikult järgima reegleid ja soovitusi, mis on seotud koroonaviiruse levikuga! Seekord istume hajusamalt, ööbime hajusamalt jne.

Laagrisse saab registreerida siin:

 

****

Praktiline info kõigile tulijatele:

Viitna asub Tallinn-Narva maantee 60. kilomeetril. Viitna Puhkekeskus asub Viitna järve ääres. Sissesõidutee on umbes 300 meetrit Viitna bussipeatusest Narva poole (mõlemale poole teed paneme üles ÕTÜ-logoga sildid). Minema peaks puhkekeskuse administraatori-hooneni  see on esimene maja, mis teed mööda edasi minnes ja liiklusmärki järgides paremale keerates vastu tuleb (~300 meetrit maanteest) – ning seal administraatorile öelda “Õpilaste Teaduslik Ühing”. Samas kohas on avatud ka registreerumislaud.

Vajadusel hüvitatakse ise kohale tulijatele sõidukulud.

Kohalejõudmise info Google kaardil: https://goo.gl/maps/11ktJ7KCaVm

Viitnalaagri loenguprogramm on kõigile registreerunutele kohustuslik. Õhtud on vabad ning võimalik on veeta aega järveäärses majas, kus saab grillida ning heas seltskonnas aega veeta.  Võimalik on kasutada sauna ning ujuda. Loengute kuulamine toimub väljas asuvas õuetelgis – kuna ilm on heitlik, siis palun võtke kaasa soojemaid riideid/vihmakindlaid asju.

 

Toimunud laagrite kohta leiab infot siit:

info: Kaili Kaseorg-Cremona, tel 5805 0869

P8112018_DxO
foto: Aavo Kaine