Aastakonverents 2013

Õpilaste Teadusliku Ühingu (ÕTÜ) 9. aastakonverents, leidis aset 26-27. aprillil 2013 Narvas Tartu Ülikooli Narva kolledžis. Konverentsi osales 130 õpilast üle kogu Eesti.

ÕTÜ 9. aastakonverentsi kogumikuga saab tutvuda siin.


Konverentsi esimesel päeval
leidis aset õpilaste teadustööde konkursi tulemuste avalikustamine ja parimate premeerimine. Järgnes plenaarsessioon, kus said sõna nii õpilaste teadustööde konkursi parimad kui kohalikud tegevteadlased.
Jelena Rootamm-Valter Tartu Ülikooli Narva Kolledžist andis ülevaate vene õppekeelega koolide üleminekust eestikeelsele õppele. Kirill Kaidalov Eesti Energia Õlitööstusest rääkis õlitööstusest ja kütuste tootmisest Eestis. Merike Ivask Narva Muuseumist tutvustas Narva Muuseumi teadustegevust ja tulevikuplaane.
Õhtu lõppes Narva Muuseumi külastamise ja piduliku õhtusöögiga.

Konverentsi teisel päeval olid kavas paralleelsessioonid naturalia et realia ja humaniora et socialia teemadel. Mõlemal sessioonil toimus 10 ettekannet. Oma uurimistöid tutvustasid õpilaste teadustööde konkursil silma paistnud õpilased.

Teise päeva lõpus oli kõigil võimalus osaleda retkedel Ida-Virumaa teadus- ja kultuurimaastikul. Valida sai kuue retke vahel:

  • Metallurgiaettevõte Molycorp Silmet AS;
  • Viru Keemia Grupp;
  • Eesti Energia Õlitööstus;
  • põlevkivi uurimine – TTÜ Virumaa kolledži Põlevkivi Kompetentsikeskus;
  • põlevkivi tootmise keskkonnamõjud – TTÜ Virumaa kolledži Põlevkivi Kompetentsikeskus;
  • arheoloogiaretk Narva kolledžis.

Loe lähemalt ka 2013. a konverentsi programmi ja teadusretkede kohta.

Fotomeenutusi saab vaadata aastakonverentsi galeriis ja TÜ Narva kolledži foroarhiivis. Konverentsi uudislõik on kättesaadav ERR-i arhiivis.

 

Kontakt ja lisainfo:

Reet Rannik

Konkursside koordinaator
telefon: 730 0332; 5347 2959
e-post: reet.rannik@etag.ee