Abiks õpilasele uurimistöö tegemiseks

Eesti Teadusagentuur korraldab juba viiendat aastat noore uurija stipendiumi konkurssi toetamaks 8-11. klassis õppivaid teadushuvilisi noori uurimistööde koostamisel. Konkursi eesmärgiks on pakkuda õpilastele võimalust viia oma uurimus läbi teaduslaboris, osaleda välitöödel või muul moel lüüa kaasa juhendaja või tema töögrupi teadustöös. Konkurss toimub üks kord aastas, tähtajaga 15. oktoober. Loe noore uurija stipendiumi konkursi kohta lähemalt SIIT!

Valminud uurimustööga on võimalik hiljem osaleda õpilaste teadustööde riiklikul konkursil, mille tähtaeg on igal aastal 20. veebruaril.

Kui vajad häid ideid oma uurimistöö teemaks, siis oleme Sulle kokku kogunud valiku uurimisteemasid ja teadusasutuste juhendajaid, kes vastava teemaga tegelevad ja on nõus Sind abistama. Õpilaste Teadusliku Ühingu uurimisteemade alt võid leida palju ideid erinevate põnevate teemade kohta ja igasuguseid huvitavaid teadusasutusi.

Vaata ka õpilaste teadusajakirja Akadeemiake, sealt saad palju kasulikke nõuandeid, saad lugeda teiste laste kirjutatud teadustööde kohta ja muud põnevat!

Veebikeskkonnad abiks uurimuslikul õppel:
Tiigriretk Eestimaal – http://bio.edu.ee/matk/
Loodusteaduslikud mudelid põhikoolile – http://mudelid.5dvision.ee/
Noor loodusuurija – http://bio.edu.ee/noor/
Noor teadlane – http://bio.edu.ee/teadlane/
Science Created by Youhttp://www.scy-net.eu/
Science Buddieshttp://www.sciencebuddies.org/
Science News for Kidshttp://www.sciencenewsforkids.org/

Lisainfo:
Sirli Taniloo
Eesti Teadusagentuur
tel 7317 347; 52 60 562
e-kiri: sirli.taniloo@etag.ee