Festivali programm

Õpilaste teadusfestival toimub 12.–13. aprillil Tartus Eesti Rahva Muuseumis. Avatud külastajatele neljapäeval, 12.04 kell 10-18.00 ja reedel, 13.04 kell 10-13, parimate autasustamine algab reeedl kell 14.

Töötubade, seminaride ja grupi registreerimise kohta leiate infot kodulehe vasakmenüüst.

Festivali juhib Madis Kimmel.

*Programmis tuleb ette veel muudatusi.

Teaduse populariseerimise ala tegevused 12. aprillil
Teaduse populariseerimise ala tegevused 13. aprillil

NELJAPÄEV, 12. aprill


Kell 10-18 Festival on külastajatele AVATUD.
Õpilaste teadustööde riikliku konkursi stendiettekannete näitus ja hindamine.
Algkooliõpilaste stendiettekannete näitus.
Teaduse populariseerijad.
Suure lava programm.

Stendide ala, 1. korrusel

Oma uurimistöid tutvustavad stendiettekannetega õpilaste teadustööde riikliku konkursi osalejad ja tutvuda saab algkooliõpilaste teadusprojektidega.

Teaduse populariseerijate ala, 1. korrusel Jakob Hurda saali ees ja stendiala ees

Tegevuste kirjeldused

Kell 10–18 Eesti Maaülikool, projekt „Avalikud keskkonnasõbralikud üritused“, Innovatsioonikeskus INNOKAS, TTÜ Geoloogia Instituut, Helsingi Ülikooli Teadushariduskeskus, Merivälja Kool, MTÜ SPARK Makerlab, Pernova Hariduskeskus, „Rakett69“ teadustoimetus, Robootika MTÜ, SA Innove Tartumaa Rajaleidja keskus, Tallinna Tehnikakõrgkool, Tartu Loodusmaja, TÜ Tartu Observatoorium, Tartu Ülikool, TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed, Teaduskeskus AHHAA, TTÜ Mektory Tehnoloogiakool, TTÜ Tootearendus ja robootika, TTÜ Virumaa Kolledž, TÜ „Miljon+“ projekt, TÜ muuseum, TÜ projekt „NooredKoodi“, TÜ teaduskool, õpilaste teadusajakiri Akadeemiake, Eesti Rahva Muuseum, Civitta Eesti AS, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Maaülikool, Elus teadus MTÜ, EGEA-Tartu ja GLOBE Eesti, Argo kirjastus, ajakiri Minu Maailm
Kell 10–17 SA Innove Tartumaa Rajaleidja keskuse karjäärinõustamine, etteregistreerimine kohapeal
Kell 18:30–20:45 Pidulik õhtusöök-vastuvõtt stendiettekannetega osalejatele ja juhendajatele (kutsetega)

 

Lavaprogramm Jakob Hurda saalis

Päeva juhivad Gustav Tamkivi ja Ede Schank Tamkivi

10.30-11.00 Teadlase põnev maailm – Tallinna Ülikooli vanemteadur Hannes Tõnisson, PhD, räägib maailmatasemel rallide ilmaennustamisest kui geofüüsika põnevast maailmast.
11.15-11.45 Tartu loodusmaja õpilaste teadusteemalised etendused
12.00-12.45 Teadlase põnev maailm –
Tartu Ülikooli neuroteadlane Jaan Aru, PhD, räägib ajust ja arust.
13.00-13.30 „Rakett 69“ suurel laval!
14.00-14.45 Räägime sellest, kas teadust, tehnoloogiat ja inseneeriat on päriselus ka vaja? Külas on põnevad tegijad!
15.00-15.30 Aah, kui põnev! Hull Teadlane ise tuleb teadusfestivalile kohale!
16.00-17.15 Populaarteaduslik film „Sinine“ (Blue)

 

10:15–16:00 TÖÖTOAD 1. ja 2. korruse seminariruumides, eelregistreerimisega.
15:30–16:30  ÕPETAJATE SEMINAR „Matemaatilise meisterdamise meistriklass 4.–6. klass“, eelregistreerimisega.

REEDE, 13. aprill

Kell 10–13 Festival on külastajatele AVATUD.
Õpilaste teadustööde riikliku konkursi stendiettekannete näitus.
Algkooliõpilaste stendiettekannete näitus.
Teaduse populariseerijad.
Suure lava programm.

Stendide ala, 1. korrusel

Oma uurimistöid tutvustavad stendiettekannetega õpilaste teadustööde riikliku konkursi osalejad ja tutvuda saab algkooliõpilaste teadusprojektidega.

Suure lava programm Jakob Hurda saalis

10.30-11.00 Teadlase põnev maailm – Tartu Ülikooli kliinikumi geeniteadlane Riin Tamm, PhD, avab ukse geenimaailma
11.15-11.45 Suur sensatsioon! Hull Teadlane on ka teisel päeval teie ees!
12.00-12.45 Uued lahendused sünnivad koostöös.
– Peeter Virk Tartu Jaan Poska Gümnaasiumist räägib, kuidas loodi USB mälupulk, mis õpetab progemist.
– Ehitusinsenerid Anneli Ramjalg ja Karin Lellep Tallinna Tehnikakõrgkoolist toovad selguse majja, mida ühist on putukatel ja minimajal ja mismoodi inimene sarnaneb karkassmajaga.

Teaduse populariseerijate ala, 1. korrusel Jakob Hurda saali ees ja stendiala ees

Tegevuste kirjeldused

Kell 10–13 Elus Teadus MTÜ, Eesti Maaülikool, projekt „Keskkonnasõbralikud avalikud üritused“, huvikool HuviTERA, Innovatsioonikeskus INNOKAS, TTÜ Geoloogia instituut, Merivälja Kool, Merkuur OÜ „Mobiilsed töötoad“, Pernova Hariduskeskus, Tallinna Tehnikakõrgkool, Tartu Loodusmaja, TÜ Tartu Observatoorium, Tartu Ülikool, TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed, TÜ „Miljon+“ projekt, TÜ muuseum, TÜ projekt „NooredKoodi“, Civitta Eesti AS, TTÜ Mektory Tehnoloogiakool, Väätsa Põhikool, EGEA-Tartu ja GLOBE Eesti, Eesti Rahva Muuseum, TTÜ Geoloogia Instituut, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Maaülikool, EV100 ahelreaktsioonimasinad, Civitta Eesti AS, Argo kirjastus
10:15–12:45 TÖÖTOAD 1. ja 2. korruse seminariruumides, eelregistreerimisega.

NELJAPÄEVAL, 12.04 AVATUD ALAL
Tegevuste kirjeldused

Civitta Eesti AS Civitta Eesti AS on partneriks BIOWAYS projektis, mille eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust biomajandusest, erinevatest bio-toodetest (looduslikest materjalidest valmistatud tooted) ja nende kasust ühiskonnale.
Bio-toodete ja biomajanduse tutvustamiseks nooremale publikule oleme loonud online mängud Bio…What? ja BIOCHALLENGE.
Tule ja mängi ning saa uusi teadmisi! Tublimatele mängijatele auhinnad!
Lisaks toome Õpilaste Teadusfestivalile biotoodete väljapaneku, et näidata, milliseid erinevaid tooteid saab valmistada looduslikest materjalidest ja mis on nende kasud loodusele ja ühiskonnale võrreldes (fossiilkütustest tehtud) tavatoodetega.
Eesti Loodusmuuseum Mis tunne oleks sukelduda sadade miljonite aastate tagusesse merepõhja ning kogeda sealset elu? Tule vaata Eesti Loodusmuuseumi VR-filmist, milline nägi Eesti ala välja 600 miljonit aastat tagasi peale Maa ajaloo kõige pikemat jääaega, rända ajaperioodi, mil maailma valitsesid hiidroomajad, ning koge viimast jääaega, mille tagajärjel tekkis Maa geoloogiliselt noorim meri, Läänemeri.
Eesti Maaülikool Tule ja proovi, kas leiad üles õige Aura vee! Lisaks saab hinnata oma nutikust vee filtreerimise stendil.
EGEA-Tartu ja GLOBE Eesti GLOBE on ülemaailmne alg-, põhi- ja keskkooli õpilastele mõeldud uurimuslikku õpet ja praktilisi tegevusi pakkuv keskkonnasuunitlusega haridus- ja teadusprogramm. Läbi uurimusliku õppe on GLOBE-i visiooniks edendada ja toetada õpilaste, õpetajate ja loodusteadlaste koostööd keskkonna ja Maa kui süsteemi uuringute valdkonnas.
Alal tutvustatakse mõningaid GLOBE tegevusi ja lihtsamaid mõõtmisi atmosfääri ja hüdroloogia protokollidest. Mõõtmiste käigus selgitatakse, milline on õpilaste poolt kogutud andmete roll NASA ja NOAA teadlaste töös, selgitatakse igapäevaste ilmavaatluste vajalikkust, mõõtmiste ning vaatluste tehnoloogiat ja viiakse läbi erinevad mõõtmised-vaatlused.
Elus Teadus MTÜ
Pakume praktilisi tegevusi, nii Teaduslahingul olnud ülesannete näol, kui ka suure Inimsuuruse lauamängu raames. Lauamängu küsimustele on võimalus vastata, et võtta mõõtu nii teoreetilistes küsimustes kui ka praktiliste lahenduste leidmisel. Tegevused koos oma sõpradega, kas nuputada vastuseid teadusküsimusele või hoopiski mõne katse läbi viia. Lauamäng paneb osalejad proovile nii loodusteadustes, toiduteadustes, tehnikateaduses jpm.
Innovatsioonikeskus INNOKAS Taastuvenergia sõidukite ja leiutiste tutvustamine ning ehitamise võimalus boksis. Vanusepiire ei ole.
Merivälja Kool Gregor Obolenski teeb oma Optiliste illusioonide leiutisega töötuba. Eliise Toomeoks tutvustab oma uurimistööd „NUKUFILM – KAS MÄNG NUKKUDEGA VÕI TÕSINE TÖÖ? Lamenukkfilmi „Maasikad ja Arbuusid“ loomine.“ lugu filmi loomisest ja filmi demonstreerimine. Elo Valner näitab oma Tuleviku elamu maketti. Roheringi ja Kosmoseklubi õpilased tutvustavad oma tegemisi ja viivad läbi lühikesi praktilisi tegevusi.
MTÜ SPARK Makerlab  Avatud alal võib SPARK Makerlabi ära tunda värviliste tunkede järgi – just sellised meistrimehed (ja naised!) Tartu südalinnas asuvas avatud töökojas tegutsevadki. Kohapeal tutvustatakse Makerlabi võimalusi, demonstreeritakse töökojas valminud meisterdusi ning samuti on võimalik endale koju kaasa osta erinevaid põnevaid inseneeriakomplekte.
Pernova Hariduskeskus LTT valdkonna huviringe ja programmiõpet pakkuv Pernova Hariduskeskus pakub looduse-ja tehnikasuuna lõimitud õppeks programmipäeva „Aktiivne koolipäev“. See on võimalus veeta üks tore koolipäev hoopis koolist erinevas keskkonnas ja omandada uusi teadmisi elamusõppe abil. Kõigil soovijad saavad osaleda käed-külge tegevustes, mis on esindavad nii tehnika-kui loodussuunda. Kolmel laual on tegevused ja lisaks muruvaibal toimub VR prillidega astrokeskuse tutvustus.
Põltsamaa Gümnaasium Põltsamaa Ühisgümnaasium tuleb ja tutvustab Hubsan X1 multirootoritega mini koptereid, DJI F550 konstruktor drooni ning DeltaRay lennukit.
Rakett69/ Teadustoimetus Võimalus on osaleda gravitatsiooniauto ehitamises, osaleda matemaatika nupunurgas või olla klotsiinsener VR-prillidega.
Robootika MTÜ Teeme traditsiooniliselt LEGO Sumo ehitamist ja LEGO Mindstorms robotite juhtimist aja peale.
SA Innove Tartumaa Rajaleidja keskus Rajaleidja karjäärinõustamine – noored saavad kohapeal registreeruda karjäärinõustamisele. Aeg: kl.10.00-17.00
Karjäärinõustajaga vesteldes saad tuge ja infot:
– enese avastamisel,
– õppimis- ja töövõimalustega tutvumisel ja info analüüsimisel ning
– eesmärkide seadmisel, plaani koostamisel ja ellu viimisel.
Tallinna Tehnikakõrgkool Tutvustame inseneri elukutset ja projekti “100 sammu inseneerias” tegevusi.
Tartu loodusmaja Tartu loodusmaja huvikooli lauas saab aimu Maa teadusest ja uurida lähemalt erinevaid kivimeid.
Tartu Ülikool Tartu ülikool pakub põnevaid töötubasid loodus- ja täppisteaduste, meditsiiniteaduste ning humanitaarteaduste ja kunstide valdkondadest. Osaleda on oodatud kõik teadushuvilised noored, kes tahavad ise käed külge panna ja uusi avastusi kogeda!
TÜ, Tartu Observatoorium Morsega tutvumine. Signaali saatmiseks ja vastuvõtmiseks vastava elektriskeemi koostamine. Morse dekodeerimine.
Galileoskoobi kokkupanek, vaatlemine. ETAG´i 2017.a teaduse populariseerimise projektikonkursi toel loodud tegevused, mängud nt. GPS-kujundite (nt. tähtkujude) loomine, tegevused tähekaartidega ja muud põnevat. Taustaks meie uus kaugseire teemaline näitus (Näituse pesa: https://www.kaugseire.ee/est/oppematerjalid/naitused/tere_maa) ja Tartu Observatooriumi tutvustus.
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed Uudistajatel on võimalik tutvuda erinevate Eesti imetajate nahkade ja koljudega ning huvilistele õpetame, kuidas koljusid paremini omavahel eristada.
Tartu Ülikooli muuseum Tartu Ülikooli muuseum tutvustab võimalusi rikastada oma koolipäeva põneva haridusprogrammiga ja sisustada oma teadushuviringi tundi vahva tegevusega. Kohapeal saab endale ka midagi kaasa meisterdada.
Teaduskeskus AHHAA Tutvustame kahte töötuba: “Süsihappegaasirakett” ja “Periskoop,” millest esimene on pühendatud kosmosepäevale ja teine tutvustab AHHAA uut maikuus avatavat merekoletiste näitust. Vanuserühm mõlemas töötoas on 9 – 14 (soovitatav). Kuna töötuba viiakse läbi tunni aja jooksul jooksvalt on osalejate arv paindlik. Kahte töötuba viiakse läbi vaheldumisi. Töötoad toimuvad kell 10:30 – 11:30, 12:00 – 13:00, 14:00 – 15:00, 15:30 – 16:30, 17:00 – 18:00.
TTÜ Geoloogia instituut Teaduslikke vulkanoloogilisi lühikatseid, mis sobivad õpetajale klassiruumis kasutamiseks ja õpilastele igas vanuses kaasa tegemiseks.
TTÜ Mektory Tehnoloogiakool TTÜ Mektory Tehnoloogiakooli tegevused on suunatud tehnika- ja tehnoloogiahuvilistele kooliõpilastele ja õpetajatele. Tutvustame tehnikat ja tehnoloogiat ning insenerialasid igas eas kooliõpilastele ja arendame tehnoloogialalaseid teadmisi ja oskusi põhikooli ja gümnaasiumi õpilastel!
TTÜ Mektory Tehnoloogiakooli tegevused: • Kursused ja valikained gümnaasiumile ja põhikoolile, • Töötoad gümnaasiumile ja põhikoolile, • Tehnoloogialaagrid põhikoolile, • Noore Inseneri Programm ehk NIP, • Koolinoorte äriideede konkurss Bright Minds.
Kodulehekülg: www.ttu.ee/kooliopilasele/tehnoloogiakool/ Facebook: facebook.com/ttutehnoloogiakool
TTÜ Tootearendus ja robootika Tootearenduse ja robootika töötoad gümnaasiumile. Lisaks avatud alal võimalus toimetada robotitega.
TTÜ Virumaa Kolledž Tehnika – see on lahe! TTÜ Virumaa kolledžis on võimalik nautida tehnikamaailma võlusid. Sõltumata vanusest on võimalik osaleda põnevates ja praktilistes töötubades, avastades värvilise keemia maailma, programmeerides roboteid või valmistades tervislikke maiuseid. Enam kui 100-aastases põlevkivitööstuse linnas Kohtla-Järvel asuva kolledži juures tegutseb Põlevkivi Kompetentsikeskus, mille laborites tutvustatakse põlevkivikeemia saladusi.
TÜ Miljon+ projekt Miljon+ on kollektiivne ettevõtmine, mille eesmärk on täiendada eestikeelset Vikipeediat, pöörates tähelepanu sisulisele kvaliteedile.  Projekt aitab oluliselt kiirendada eesti Vikipeedia jõudmist miljoni artiklini, sest me kõik vajame korralikku ja mahukat veebientsüklopeediat. Miljon+ korraldustoimkond jagab näiteid ja õpetussõnu, kuidas on Vikipeediast kasu õppetöös ja vastupidi.
Õpilaste ajakiri
Minu Maailm

MINU MAAILM on põnev ajakiri neile, kes tahavad teada saada. Huvitavad lood ja legendid, uskumatud faktid, ägedad fotod, lõbusad illustratsioonid, mõistatused, katsed ja illusioonid. Maailm meie ümber on uskumatult põnev – Minu Maailm avab sinna uksed.
Minu Maailm on ainus Eestis välja antav omakeelne teadusajakiri lastele, mille eesmärk on propageerida teadust, keskkonnakaitset ja lugemisharjumust 7-12-aastaste laste seas. Minu Maailm alustas tegevust 2014. aastal ning sellest on saanud nii laste kui ka nende vanemate ja õpetajate kindel favoriit lastele suunatud ajakirjandusturul.

Õpilaste teadusajakiri Akadeemiake SA Akadeemiake kolleegiumi liikmed tutvustavad uurimistööde avaldamise võimalusi õpilaste teadusajakirjas Akadeemiake www.akadeemiake.ee

REEDEL, 13. 04 AVATUD ALAL
Tegevuste kirjeldused

Civitta Eesti AS Civitta Eesti AS on partneriks BIOWAYS projektis, mille eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust biomajandusest, erinevatest bio-toodetest (looduslikest materjalidest valmistatud tooted) ja nende kasust ühiskonnale.
Bio-toodete ja biomajanduse tutvustamiseks nooremale publikule oleme loonud online mängud Bio…What? ja BIOCHALLENGE.
Tule ja mängi ning saa uusi teadmisi! Tublimatele mängijatele auhinnad!
Lisaks toome Õpilaste Teadusfestivalile biotoodete väljapaneku, et näidata, milliseid erinevaid tooteid saab valmistada looduslikest materjalidest ja mis on nende kasud loodusele ja ühiskonnale võrreldes (fossiilkütustest tehtud) tavatoodetega.
Eesti Loodusmuuseum Mis tunne oleks sukelduda sadade miljonite aastate tagusesse merepõhja ning kogeda sealset elu? Tule vaata Eesti Loodusmuuseumi VR-filmist, milline nägi Eesti ala välja 600 miljonit aastat tagasi peale Maa ajaloo kõige pikemat jääaega, rända ajaperioodi, mil maailma valitsesid hiidroomajad, ning koge viimast jääaega, mille tagajärjel tekkis Maa geoloogiliselt noorim meri, Läänemeri.
Eesti Maaülikool Tule ja proovi, kas leiad üles õige Aura vee! Ehk saab hinnata oma nutikust vee filtreerimise stendil.
EGEA-Tartu ja GLOBE Eesti GLOBE on ülemaailmne alg-, põhi- ja keskkooli õpilastele mõeldud uurimuslikku õpet ja praktilisi tegevusi pakkuv keskkonnasuunitlusega haridus- ja teadusprogramm. Läbi uurimusliku õppe on GLOBE-i visiooniks edendada ja toetada õpilaste, õpetajate ja loodusteadlaste koostööd keskkonna ja Maa kui süsteemi uuringute valdkonnas.
Alal tutvustatakse mõningaid GLOBE tegevusi ja lihtsamaid mõõtmisi atmosfääri ja hüdroloogia protokollidest. Mõõtmiste käigus selgitatakse, milline on õpilaste poolt kogutud andmete roll NASA ja NOAA teadlaste töös, selgitatakse igapäevaste ilmavaatluste vajalikkust, mõõtmiste ning vaatluste tehnoloogiat ja viiakse läbi erinevad mõõtmised-vaatlused.
Elus Teadus Pakume praktilisi tegevusi, nii Teaduslahingul olnud ülesannete näol, kui ka suure Inimsuuruse lauamängu raames. Lauamängu küsimustele on võimalus vastata, et võtta mõõtu nii teoreetilistes küsimustes kui ka praktiliste lahenduste leidmisel. Tegevused koos oma sõpradega, kas nuputada vastuseid teadusküsimusele või hoopiski mõne katse läbi viia. Lauamäng paneb osalejad proovile nii loodusteadustes, toiduteadustes, tehnikateaduses jpm.
Huvikool HuviTERA Tutvustame kõigile kättesaadavat 3D printerit ja erinevaid MakeBlock roboteid (nt lasergraveerija)
Innovatsioonikeskus INNOKAS Taastuvenergia sõidukite ja leiutiste tutvustamine ning ehitamise võimalus boksis. Vanusepiire ei ole.
Merivälja Kool Gregor Obolenski teeb oma Optiliste illusioonide leiutisega töötuba. Eliise Toomeoks tutvustab oma uurimistööd „NUKUFILM – KAS MÄNG NUKKUDEGA VÕI TÕSINE TÖÖ? Lamenukkfilmi „Maasikad ja Arbuusid“ loomine.“ lugu filmi loomisest ja filmi demonstreerimine. Elo Valner näitab oma Tuleviku elamu maketti. Roheringi ja Kosmoseklubi õpilased tutvustavad oma tegemisi ja viivad läbi lühikese praktilise tegevuse.
Merkuur OÜ “Mobiilsed töötoad”  Merkuuri meeskond on  välja arendanud mobiilsed töötoad, mille eesmärgiks on tutvustada noortele metalli- ja puidusektori ameteid, töövõtteid, töövahendeid ning pakkuda käed-külge viisil võimalust katsetada ametitega seotud tööülesandeid, et tõsta noorte tehnoloogia- ja insenerivaldkondadega seotud karjääriteadlikkust ning konkurentsivõimet.
Pernova Hariduskeskus LTT valdkonna huviringe ja programmiõpet pakkuv Pernova Hariduskeskus pakub looduse-ja tehnikasuuna lõimitud õppeks programmipäeva „Aktiivne koolipäev“. See on võimalus veeta üks tore koolipäev hoopis koolist erinevas keskkonnas ja omandada uusi teadmisi elamusõppe abil. Kõigil soovijad saavad osaleda käed-külge tegevustes, mis on esindavad nii tehnika-kui loodussuunda. Kolmel laual on tegevused ja lisaks muruvaibal toimub VR prillidega astrokeskuse tutvustus.
Põltsamaa Gümnaasium Põltsamaa Ühisgümnaasium tuleb ja tutvustab Hubsan X1 multirootoritega mini koptereid, DJI F550 konstruktor drooni ning DeltaRay lennukit.
Tallinna Tehnikakõrgkool Tutvustame inseneri elukutset ja projekti “100 sammu inseneerias” tegevusi.
Tartu loodusmaja Tartu loodusmaja huvikooli lauas saab aimu Maa teadusest ja uurida lähemalt erinevaid kivimeid.
Tartu Ülikool Tartu ülikool pakub põnevaid töötubasid loodus- ja täppisteaduste, meditsiiniteaduste ning humanitaarteaduste ja kunstide valdkondadest. Osaleda on oodatud kõik teadushuvilised noored, kes tahavad ise käed külge panna ja uusi avastusi kogeda!
Tartu Ülikool, Tartu Observatoorium Morsega tutvumine. Signaali saatmiseks ja vastuvõtmiseks vastava elektriskeemi koostamine. Morse dekodeerimine.
Galileoskoobi kokkupanek, vaatlemine. ETAG´i 2017.a teaduse populariseerimise projektikonkursi toel loodud tegevused, mängud nt. GPS-kujundite (nt. tähtkujude) loomine, tegevused tähekaartidega ja muud põnevat. Taustaks meie uus kaugseire teemaline näitus (Näituse pesa: https://www.kaugseire.ee/est/oppematerjalid/naitused/tere_maa) ja Tartu Observatooriumi tutvustus.
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed Uudistajatel on võimalik tutvuda erinevate Eesti imetajate nahkade ja koljudega ning huvilistele õpetame, kuidas koljusid paremini omavahel eristada.
Tartu Ülikooli muuseum Tartu Ülikooli muuseum tutvustab võimalusi rikastada oma koolipäeva põneva haridusprogrammiga ja sisustada oma teadushuviringi tundi vahva tegevusega. Kohapeal saab endale ka midagi kaasa meisterdada.
TTÜ Geoloogia instituut Teaduslikke vulkanoloogilisi lühikatseid, mis sobivad õpetajale klassiruumis kasutamiseks ja õpilastele igas vanuses kaasa tegemiseks.
TTÜ Mektory Tehnoloogiakool TTÜ Mektory Tehnoloogiakooli tegevused on suunatud tehnika- ja tehnoloogiahuvilistele kooliõpilastele ja õpetajatele. Tutvustame tehnikat ja tehnoloogiat ning insenerialasid igas eas kooliõpilastele ja arendame tehnoloogialalaseid teadmisi ja oskusi põhikooli ja gümnaasiumi õpilastel!
TTÜ Mektory Tehnoloogiakooli tegevused: • Kursused ja valikained gümnaasiumile ja põhikoolile, • Töötoad gümnaasiumile ja põhikoolile, • Tehnoloogialaagrid põhikoolile, • Noore Inseneri Programm ehk NIP, • Koolinoorte äriideede konkurss Bright Minds.
Kodulehekülg: www.ttu.ee/kooliopilasele/tehnoloogiakool/ Facebook: facebook.com/ttutehnoloogiakool
TÜ Miljon+ projekt Miljon+ on kollektiivne ettevõtmine, mille eesmärk on täiendada eestikeelset Vikipeediat, pöörates tähelepanu sisulisele kvaliteedile.  Projekt aitab oluliselt kiirendada eesti Vikipeedia jõudmist miljoni artiklini, sest me kõik vajame korralikku ja mahukat veebientsüklopeediat. Miljon+ korraldustoimkond jagab näiteid ja õpetussõnu, kuidas on Vikipeediast kasu õppetöös ja vastupidi.
Väätsa põhikooli Tutvustame Väätsa Põhikooli Kosmoseprogrammi pardal olevat kosmosesse lennanud tehnikat, andmesidede lahendusi ja säraküünla süütamist superkondensaatoritega.
EV100 ahelreaktsioonimasinad Festival “Noor insener” esitleb: ahelreaktsiooni masin virgutab noorte loovust ja ettevõtlikkust. Paneme tööle masinad nii, et igas masinas käivituksid mitmed erinevad ahelreaktsioonid ja masinad omakorda tekitavad suurema ahelreaktsiooni.