Õpilaste loov- ja uurimistööde juhendamine

Õpilaste loov- ja uurimistööde juhendamisel pakub Eesti Teadusagentuur abi koolidele ja õpetajatele sel moel, et korraldab koolide loov- ja uurimistööde koordinaatorite koostöövõrgustiku tööd.

Loov- ja uurimistööde koordinaatorite koostöövõrgustiku viimane seminar toimus 16. aprillil 2019 Tartus, Eesti Rahva Muuseumis Õpilaste Teadusfestivali raames.

Vaata seminari päevakava SIIT! 

Vaata seminari ettekandeid SIIT!

Ootame jooksvalt Eesti koolidelt andmeid nende kooli loov- ja uurimistööde koordinaatori(te) kohta. Ideaalis peaks igas koolis olema loov- ja/ või uurimistööde koordinaator, kes korraldab, et kõik õpilased nõutud loovtööd ja uurimistöö tehtud saaks. Koordinaator vastutab tööde protsessi igakülgse korraldamise eest koolis, töötab välja kooli juhendmaterjalid, koondab loov- ja uurimistööde teemasid ja tehtud töid, nõustab, toetab ja koolitab (või korraldab koolitusi) oma kooli õpetajaid loov- ja uurimistööde juhendamisel ja aitab neil teha koostööd omavahel ja õpilastega. Teadusagentuuri rolliks omakorda on toetada ja abistada koolide koordinaatoreid.

Ole hea ja teata meile oma kooli loov- ja/või uurimistööde koordinaatori andmed, täites lihtsa kontaktivormi SIIN!

Koostöövõrgustiku abil saavad koolide loov- ja uurimistööde koordinaatorid vahendada omavahel häid kogemusi ja praktikaid, jagada näidiseks õpilaste uurimistöid ja aidata kooli juhendmaterjalide väljatöötamisel. Teadusagentuur hoiab koostöövõrgustikku töös ja tagab selle eduka toimimise.

Hea kooli loov- ja / või uurimistööde koordinaator! Selleks, et saaksime Sulle pakkuda vajalikke koostöövõrgustiku tegevusi, ole hea ja saada meile oma soovid ja vajadused SIIN!

Kasulikku lisalugemist uurimistööde juhendamise teemal:

  • üle-euroopaline „Uuringulaegas” (Ark of Inquiry) arendab õpilaste uurimisoskusi üle Euroopa, andes nii õpetajale kui ka õpilasele tuge metoodilise materjali, uurimistegevuste näidiste ja hindamistööriistade näol.
  • Tallinn veab 2016.a sügisest õpilaste uurimistööde kaasjuhendamise projekti, loe täpsemalt SIIT!
  • Õpetajate Lehe artikkel uurimistööde juhendamise süsteemist Eestis, loe täpsemalt SIIT!

Loov- ja uurimistööde koordinaatorite koostöövõrgustiku tööd rahastatakse ERF TeaMe+ programmist.

TeaMe+_lipud_cube_color

Lisainfo:
Kaili Kaseorg-Cremona
E-post: kaili.kaseorg@etag.ee
www.etag.ee/teadpop