Varasemad kasvatuskonverentsid

Eesti Teadusagentuur korraldab juba mitmendat aastat koostöös Eesti Akadeemilise Pedagoogika Seltsi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooliga kasvatusteaduste konverentsi, mis toob kokku õpetajad, koolijuhid, üliõpilased, kasvatusteadlased ja haridusametnikud üle Eesti, arutlema hariduse ja koolielu päevakajalistel teemadel. Konverentsi eesmärgiks on populariseerida ja tunnustada kasvatusteadlaste tööd ning aidata selle teadusvaldkonna saavutustel saada laiemat kõlapinda Eesti hariduses ja ühiskonnas.

Konverentside teema on  igal aastal erinev, hõlmates kasvatusteaduste evalveerimist, kasvatusteaduste väljapaistvusest ühiskonnas, koolijuhtimist, traditsioonilise ja innovaatilise kokkupuutekohti hariduses, haridusasutuste võrgustumist. Kasvatusteaduste konverents on ühtlasi ka kasvatusteadlike tööde riikliku konkursi tulemuste väljakuulutamise ja parimate tööde autorite premeerimise kohaks ning konverentsil saab seega ka hea ülevaate kasvatusteaduste valdkonna uuematest silmapaistvatest teadustöödest ja uurimistulemustest. Preemia saanud tööde nimekirjad täies mahus ja võimalusel ka lingid võidutöödele leiad meie kodulehelt.

2019.a kasvatuskonverents toimus 20. mail 2019 Tallinna Ülikoolis. Pealkirjaks oli seekord „Haridusinnovatsioon – tõenduspõhine praktika või kõhutunne“.

Konverentsil keskenduti haridusinnovatsioonile ning mõtiskleti, kuivõrd on tegemist tõenduspõhise praktika või kõhutundega. Konverentsi peaesineja oli Aucklandi ülikooli emeriitprofessor Helen Timperley. Päeva jooksul oli võimalik osaleda ka mitmetes põnevates töötubades. Üritus kulmineerus piduliku vastuvõtu ning kasvatusteaduslike tööde 2019. a riikliku konkursi võitjate autasustamisega.

Vaata konverentsi ettekandeid https://edulabs.ee/2019-aasta-kasvatusteaduste-konverents-haridusinnovatsioon-toenduspohine-praktika-voi-kohutunne/

Fotogaleriid pidulikust vastuvõtust vaata SIIT!

 

Vaata varasemate kasvatuskonverentside sisu vasakul menüüs toodud nimekirjast!

Ja vaata kõiki varasemate konkursside võidutöid SIIT!

Meil on väga hea meel tõdeda, et konverents on muutunud asjaosaliste seas järjest populaarsemaks, kogudes ühisesse arutellu kokku järjest rohkem Eestis kasvatusteadustega seotud inimesi. Konverents toimub vaheldumisi Tallinnas ja Tartus.