Teaduskommunikatsiooni konverents 2018 „Teadus sotsiaalmeedias – meelelahutuse ja müra vahel?“

Olete oodatud 2018. aasta teaduskommunikatsioonikonverentsile „Teadus sotsiaalmeedias – meelelahutuse ja müra vahel“ 21. novembril Tartus Dorpati konverentsikeskuses kell 10-18.

  • Kas teadus peab olema sotsiaalmeedias nähtav?
  • Kas Eesti teadus on täna sotsiaalmeedias nähtav? Kas üldse peaks? Võibolla piisab üleilmse teaduse kajastustest?
  • Mida on sotsiaalmeedial teadusele ja teadusel sotsiaalmeediale pakkuda?
  • Kas sotsiaalmeedia on teadlase ja teaduskommunikaatorite vaenlane või sõber?
  • Kuidas maandada uue meedia kasutamise riske teadusteemade vahendamisel ja kas see on üldse võimalik?
  • Kuidas teadust sotsiaalmeedias tutvustada ja kuidas seda kindlasti teha ei tasu?
  • Kas ja kuidas anda vastulöök sotsiaalmeedias levivale pseudoteadusele?

Otsime koos vastuseid neile ja teistele seonduvatele küsimustele, vahetame häid praktikaid kvaliteetse sisu loomiseks ja saame praktilisi näpunäiteid.  Konverentsi ja arutelusid juhivad ERR teadusportaali Novaator vastutav toimetaja Marju Himma-Kadakas ning Keemilise ja bioloogilise füüsika instituudi vanemteadur Andi Hektor.

Raamistiku aruteludeks annavad Arko Olesk (TLÜ) ja Maria Murumaa-Mengel (TÜ). Rahvusvahelist kogemust jagavad Nina Kristiansen (forskning.no) ja Pille Pruulmann-Vengerfeldt (Malmö Ülikool). Parimaid praktikaid tutvustavad Inga Külmoja (TÜ) ja Lauri Laanisto (EMÜ).

Konverentsil antakse üle 2018. aasta Eesti teaduse populariseerimise auhinnad, Eesti Teadusajakirjanike Seltsi teadusajakirjanduse sõbra auhind „Ökul“ ning Eesti Teadushariduse Liidu tunnustusauhinnad. Balti Uuringute Instituut ja HeiVäl tutvustavad teaduse populariseerimise uuringu esmaseid tulemusi.

Konverentsile registreerumise tähtaeg on 14. november 2018. Palun registreeruge konverentsile siin: https://www.etag.ee/uritus/teaduskommunikatsiooni-konverents/

Lisainformatsioon:

Helen Biin, TeaMe+ programmijuht, helen.biin@etag.ee, tel: 730 0339