Selgusid 2019 a. välja kuulutatud ühiskonkursi “Biodiversity and Climate Change” tulemused

2019. aastal kuulutas Euroopa teaduskoostöövõrgustik BiodivERsA välja uue ERA-NET Cofund ühiskonkursi “Biodiversity and Climate Change” (BiodivClim).

Konkursi prioriteetideks oli neli teemat:

Consequences of climate change on biodiversity and nature’s contributions to people
Climate-biodiversity feedback processes
Potential of nature-based solutions for mitigating and adapting to climate change
Synergies and trade-offs between policies on biodiversity, climate and other relevant sectors, and the role of agents of change

Ühiskonkursile laekus 231 eeltaotlust, millest 82 kutsuti täistaotlusvooru.

Taotlused hinnati sõltumatute ekspertide poolt ning hindamiskomitee järjestas taotlused hinnangute põhjal. Ühiskonkursi tingimustest ja partnerite rahastamisvõimalustest lähtuvalt jõuti kokkuleppele 21 projekti rahastamises. Ühes rahastamisele kuuluvas projektis osaleb ka Eesti teadlasgrupp Maaülikoolist prof. Daniel Herlemanni juhtimisel.

Projektis „Pathogenic Vibrio bacteria in the current and future Baltic Sea waters: mitigating the problem“ (BaltVib) osalevad lisaks Maaülikooli teadlastele veel teadlased Saksamaalt, Taanist, Soomest, Leedust Poolast ja Rootsist.

Rahastuse saanud 21 projekti on akadeemiliselt suurepärased, mis koondavad paljusid erialasid, kaasavad paljusid asjakohaseid sidusrühmi ning käsitlevad erinevaid pakilisi teaduslikke ja ühiskondlikke probleeme.

Kõigi rahastatud taotluste kogueelarve on üle 25 mln euro.

Täiendav info BiodivERsaA kodulehelt http://www.biodiversa.org/1785

Margit Suuroja
margit.suuroja@etag.ee 
Tel: +372 731 7360