Presidendi preemia pälvinud noored teadlased on tunnustuse saanud ka Eesti Teadusagentuuri uurimistoetuste näol

 

President Toomas Hendrik Ilves andis eile, 8. veebruaril Kadriorus üle noore teadlase preemia, mille sel aastal said erandkorras kaks teadlast: botaanik ja mükoloog Leho Tedersoo ning meedia ja kommunikatsiooni uurija Andra Siibak. Esimest korda andis president üle ka IT-teadlase eripreemia, mille sai andmetöötlussüsteemi Sharemind looja, arendaja ja rakendaja Dan Bogdanov.

Tervitame noori silmapaistvaid teadlasi tunnustuse puhul ja  lisame Eesti Teadusagentuuri poolt, et  Leho Tedersoo kuulub omas valdkonnas 1% enimtsiteeritud teadlaste hulka maailmas ning juhib Norra-Eesti teaduskoostöö projekti “Arktika seenestiku määramineelurikkuse informaatika vahenditega”.

Nii Andra Siibak kui Leho Tedersoo on Eesti Teadusagentuuri rahastatud personaalsete uurimisprojektide juhid. Andra Siibak sai 2012. aastal  rahastuse  uurimisprojektile  „Privaatsuse ja avalikkusega seotud tähenduste ja kogemuste muutus tehnoloogiast küllastunud ühiskonnas“ ja Leho Tedersoo  samal aastal uurimisprojektile „Taimede ja nende varise mõju seente elurikkusele“.

Dan Bogdanov, kes kooli- ja üliõpilaspõlves võitis mitmeid teadusagentuuri korraldatud teadustööde konkursse, on teadusagentuuri rahastatud institutsionaalse uurimisprojekti „Riikide, organisatsioonide ja isikute vahelise turvalise infovahetuse teooria ja praktika“ (2014-2019) üks põhitäitjatest.

Soovime noortele teadustähtedele edu uurimistöös!
Loe ka uudiseid :
https://www.president.ee/et/meediakajastus/pressiteated/11997-2016-02-08-14-04-06/index.html
http://novaator.err.ee/v/teaduselu/8b831c86-6774-4a85-bd0d-261f77966bdd/noore-teadlase-preemia-palvivad-leho-tedersoo-ja-andra-siibak
http://www.postimees.ee/3575247/fotod-president-andis-ule-noore-teadlase-preemia
http://tartu.postimees.ee/3574741/kaks-tartu-ulikooli-teadlast-saavad-noore-teadlase-preemia