Personaalsete uurimistoetuste tänavune taotlusvoor avaneb 1. aprillist

Personaalsete uurimistoetuste uus taotlusvoor on avatud 1. aprillist 5. maini (taotluskeskkond ETISes suletakse 5. mail 2017 kell 17.00). 

NB! Järeldoktoritele: 2017. aastal saab taotleda ainult välisriiki suunduva järeldoktori toetust. Välisriigist Eestisse tuleva järeldoktori toetust saab taotleda Mobilitas Pluss programmist.

NB! Infopäevad toetuse taotlejatele toimuvad 28. ja 29. märtsil:

  1. märtsil kell 12-14 (eesti keeles) Tartus, Dorpati konverentsikeskuse (Turu 2) Struwe saalis

   28. märtsil kell 14-16 (inglise keeles) Tartus, Dorpati konverentsikeskuse (Turu 2) Baeri saalis

   29. märtsil kell 12-14 (eesti keeles) Tallinnas, Eesti Teaduste Akadeemia (Kohtu 6) saalis

Taotlusvooru dokumendid (taotlemise ja hindamise juhendid, näidisvormid) ja kõik muu taotlemiseks olulise info leiate: Eesti Teadusagentuuri uurimistoetuste veebilehelt

Personaalseid uurimistoetusi on kolme tüüpi:

  • järeldoktori grant on uurimistoetus doktorikraadi või sellele vastava kvalifikatsiooni omandanud isikutele teadlaskarjääri alustamiseks Eesti või välisriigi tugevate teadusasutuste ja uurimisrühmade juures.
  • stardigrant on uurimistoetus esmase teadusliku uurimistöö kogemuse omandanud teadlastele iseseisva karjääri alustamiseks Eesti teadus- ja arendusasutuses, oma uurimisrühma loomiseks ning järelkasvu (sh doktorantide) edendamiseks.
  • rühmagrant on uurimistoetus teadlastele iseseisva teadlaskarjääri jätkamiseks Eesti teadus- ja arendusasutuses, teadustöö kõrge taseme tagamiseks, tugeva teadusrühma juhtimiseks ja järelkasvu (sh doktorantide) kaasamiseks.

Lisainfo:

Siret Rutiku

Uurimistoetuste osakonna juhataja

tel 7 317 381;

siret.rutiku@etag.ee