Õpilaste teisest teadusfestivalist sai osa enam kui 1800 teadushuvilist

Eesti õpilasteaduse aasta tähtsündmus tõi 28.-29. aprillini Tallinnas Kultuurikatlas toimunud teadusfestivalile kokku parimad uurimistööde tegijad.  Stendiettekannetena vormistatud töid tutvustas 100  õpilast ja festivalimelust sai osa üle 1800 külastaja.

Õpilaste teadustööde konkursi hindamiskomisjoni esimees Krista Aru  ütles noori uurijaid tervitades, et nemad on meie teaduse tulevik ning soovis neile rõõmsat meelt, püsivust ja julgust, sest teadustööks on vaja väga suurt rõõmu ja palju julgust. Konkursi parimad kuulutati välja 29. aprillil, preemiad andis üle haridus-ja teadusminister Jürgen Ligi.

Minister rõhutas, et tunnustust väärivad kõik õpilased, kes on julgenud oma teadustööga võistlustulle asuda ja lisas, et teaduskonkursil osalemine näitab noore sügavamat huvi teadmise vastu ja on loodetavasti tema samm teel teadlaskarjääri või targema ühiskonna ehitamise suunas üldisemalt.  Vaata lähemalt teadusagentuuri kodulehelt.

Festivalipäevad pakkusid põnevaid etteasteid ja katseid, osaleda sai töötubades ning kaasa elada suurel laval esinenud teadusteatritele. Oma esimesi teadusprojekte tutvustasid algkooliõpilased. Esmakordselt sai publik valida põnevaima stendiettekande ning kõige enam meeldinud algkooli projekti.

Seda, et kahe päeva jooksul kees Kultuurikatlas loov ja inspireeriv festivalimelu, kinnitavad  ka õpilaste endi muljed:

 Katri-Helena: „Eraldi kiidan ürituse üldist kontseptsiooni, mis end väga hästi õigustas: nii mitmedki noored väljusid ürituselt motiveeritutena, täis uusi ideid. Teadusfestival oli koht, kus said kokku andekad ning tõeliselt pühendunud noored, seal loodud tutvused, nii noorte endi kui ka noorte ja tegevteadlaste vahel, on hea pinnas tuleviku suuremateks projektideks.“

Aksel: „Teadusfestivalil osalemine oli minu elu üks tipphetk. Töötada koos niivõrd tublide, teaduslike ja ülientusiastlike noorte seltsis on ülimalt arendav ning innustav. Kõige parem on see üritus just noortele, isegi algklassides õpilastele, kes saavad realistliku pildi sellest, kui lahe võib olla teadust teha. Iga-aastaselt Teadusfestivalil käimine on parim tugi, mida saab luua noore teadushuvilise potentsiaali rakendamiseks.“

Festivali meediapartner ERR koondas erilehele http://erruudised.wix.com/teadusfestival2016 ülevaate töödest, videointervjuud ning fotogalerii ürituse meeleoludest ja auhindamisest. Algkooliõpilaste projekte käis uurimas lastejaam.ee. Noore reporteri Artur Tiiseli intervjuusid saab näha aadressilt http://lastejaam.err.ee/saade/lastejaam/#lastejaam-opilaste-teadusfestivalil

Järgmine teadusfestival toimub aprilli lõpus 2017 ja õpilaste teadustööde konkursi tähtaeg on 1. märts 2017.