Õpilaste teadusfestival toob kokku teadushuvilised ja parimad uurimistööde tegijad

Eesti Teadusagentuur korraldab 12.-13. aprillil Tartus, Eesti Rahva Muuseumis, õpilaste teadusfestivali, kus tunnustatakse õpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid ja mida raamib põnev teaduse ja tehnoloogiaga seotud festivaliprogramm.

Festivalil näitavad oma tööd 100 parima uurimistöö autorid ja ligi 50 algklasside õpilast.

Pääs teadusfestivalile on prii ja oodatud on kõik huvilised. Õpilaste teadusfestivalile on juba registreerunud enam kui 90 klassi (üle 2600 õpilase) koolidest üle Eesti. Külastajatel aitab Tartus liigelda festivali eribuss ning tasuta transporti ühistranspordis pakub festivali külastajatele Tartu Linnavalitsus.

50 teaduse populariseerijat pakub võimalusi uurimiseks ja isetegemiseks, toimub põnevaid etteasteid, mänge ja katseid; esinevad Rakett69 ja teadusteatrid, osaleda saab töötubades ja kohtuda suurel laval teadlaste ja inseneridega. Varasemast keskkonnasõbralikumalt korraldatud festivalil saab generaatorjalgratastega mobiili laadida ja näidatakse populaarset filmi „Sinine“, mis räägib mereelustikust ning plastireostuse jm inimtegevuse mõjust meredele.

„Õpilaste teadusfestival on tore noorte teaduspidu, mille kasvav populaarsus näitab, et  noortele pakub teadus üha suuremat huvi. Eesti Teadusagentuuri poolt vaadatuna pakub noorte uudishimu ning loovus suurt rõõmu ja kinnitab, et meie praegustele teadlastele on tubli järelkasv tulemas,“ sõnas Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Andres Koppel neljandat õpilaste teadusfestivali kommenteerides.

Reedel, 13. aprillil kell 14.15 algaval õpilaste teadustööde riikliku konkursi autasustamisel annab Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak üle konkursi 12 riiklikku preemiat. Eripreemiaid annavad üle 31 organisatsiooni, nende seas Kaitseministeerium, Maaeluministeerium, Keskkonnaministeerium, Kultuuriministeerium, Rahandusministeerium, Siseministeerium, Sotsiaalministeerium, Tervise Arengu Instituut, Eesti Teaduste Akadeemia, ülikoolid, muuseumid ja mitmed teised teadust ja selle populariseerimist oluliseks pidavad organisatsioonid.

Õpilaste teadustööde riikliku konkursi eesmärk on toetada koolides toimuvat uurimuslikku õpet ning tunnustada uurimistööga tegelevaid noori ja nende juhendajaid. 17. korda toimuvale konkursile esitati sel aastal 158 tööd 58 koolist. Konkursi auhinnafond on 11 400 eurot ja riiklike preemiatega tunnustatakse nii tööde autoreid kui nende juhendajaid. Oma lemmikud saavad valida ka teadusfestivali külastajad.

Festivali aitab Eesti-Läti koostööprojekti „Keskkonnasõbralikud avalikud üritused“ toel senisest keskkonnasõbralikumalt korraldada Tartu loodusmaja.

Õpilaste teadusfestivali meediapartner on Eesti Rahvusringhääling. ERR Novaatorist saab lugeda õpilaste teadustööde konkursil osalejate lugusid ning jälgida otseülekannet autasustamisest: https://novaator.err.ee/k/opilaste-teadusfestival

Õpilaste teadusfestivali rahastab ERF TeaMe+. Täiendav info teadusagentuuri festivali veebilehelt ning õpilaste teadustööde konkursi veebilehelt.

Lisainfo: festival – Margit Meiesaar, programmijuht, 55649214, margit.meiesaar@etag.ee
konkurss – Terje Tuisk, teaduse populariseerimise osakonna juhataja, 5110 356, terje.tuisk@etag.ee