Norra teadusajakirjaniku visiidil Eestisse on fookuses eestlaste enesemääratlus Põhjamaana

20.-22. novembril külastab Eesti teadusasutusi Norra veebiplatvormi forkning.no teadusajakirjanik Nina Kristiansen, kes kolme päeva jooksul tutvub Eesti humanitaarteaduste ja antropoloogiliste uuringutega ning keeletehnoloogiaga.

Tallinna Ülikoolis tutvustab Kristiansenile keeletehnoloogiat vanemteadur Pille Eslon ja tema kolleegid, viikingiajastut ja arheoloogilisi leide professor Lembi Lõugas ning eestlaste identiteedi ajaloolist perspektiivi professor Marek Tamm. Tallinna Tehnikaülikooli vanemteadur Anneli Poska tutvustab paleoökoloogiat ja pinna rekonstrueeerimise alaseid uuringuid põhjamaades.

Tartu Ülikooli skandinaavia keelte ja kultuuride bakalaureuseõppe programmijuht Antonina Kostina ja rootsi keele ja kirjanduse külalislektor Maria Aurora Charlotte Engqvist ning nende kolleegid käsitlevad põhjamaist identiteeti keelelisest ja kultuurilisest perspektiivist.

Lisaks visiitidele teadusasutustesse peab Nina Kristiansen ettekande teaduskommunikatsiooni konverentsil „Teadus sotsiaalmeedias – meelelahutuse ja müra vahel?”.

Teadusajakirjanike visiiti korraldab Eesti Teadusagentuuri algatus Research in Estonia läbi Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastuse.