Kutsume osalema teaduskommunikatsiooni tulevikule keskenduvale konverentsile

Olete oodatud teaduskommunikatsiooni konverentsile „Eesti teab? Eesti teab!“, 20. novembril 2019, Tallinnas Lauluväljaku Klaassaalis.

2019. aastal on üle Eesti on paljudes valdkondades valmimas plaanid järgmiseks 15 aastaks. Teaduskommunikatsioon ei ole erand – ka selles valdkonnas on aasta algusest alates tulevikule mõeldud ja kokku lepitud peamised eesmärgid.

Selleaastane konverents lähtub kolmest eesmärgist, mis peaks olema saavutatud aastaks 2035:

  • teadusliku maailmavaate kujundamine on oluline osa haridusest kõigil tasemetel ja vormides;
  • teaduskommunikatsioon on teadustöö lahutamatu osa;
  • teadus on Eesti elanike silmis väärtuslik ja kasulik ning täidab otsuste langetamisel pearolli.

Neid eesmärke fookuses hoides saab konverentsil teada:

  • millised on Eesti riigi plaanid;
  • mida neis valdkondades on tehtud Taanis ja Rootsis;
  • mida pakuvad eesmärkide teoks saamiseks huviharijad ja millised on avatud õpikeskkondade võimalused;
  • millisena näevad teaduskommunikatsiooni rolli poliitikud ja teadlased;
  • kui teadus peab olema Eesti elanike silmis väärtuslik, siis peab teaduskommunikatsioon olema kvaliteetne. Mille järgi saame öelda, kas on?

Konverentsi peaesinejad on Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets, Taani teaduse, tehnoloogia- ja tervisehariduse keskuse ASTRA direktor Mikkel Bohm, Keemilise ja bioloogilise füüsika instituudi asedirektor Mario Kadastik, Rootsi Teadusagentuuri välissuhete juht Anna Maria Fleetwood ning Rootsis teadlaste ja avalikkuse vahelise dialoogi edendamisega tegeleva MTÜ Public&Science välissuhete ja kommunikatsiooni juht Maria Hagardt.

Konverentsi modereerib Eesti Teaduste Akadeemia nõunik Marti Aavik.

Lisaks antakse konverentsil üle 2019. aasta Eesti teaduse populariseerimise auhinnad, Eesti Teadusajakirjanike Seltsi teadusajakirjanduse sõbra auhind „Ökul“ ning Eesti Teadushariduse Liidu auhind. Samuti saab tutvuda Teeme+ taotlusvoorus rahastatud projektide tulemustega.

Konverentsil osalemine on tasuta, kuid eelnev registreerumine on kohustuslik. Palume registreeruda 13. novembriks. Tartust väljub konverentsile ja tagasi eribuss.

Ajakava ja registreerumine: https://www.etag.ee/tegevused/teadpop/teaduskommunikatsiooni-konverentsid/teaduskommunikatsioonikonverents-2019-eesti-teab-eesti-teab/

Lisainfo:
Kairi Järv
731 7385
kairi.jarv@etag.ee