Viis aastat väldanud Norra-Eesti teaduskoostöö programm toetas enam kui tosinat uurimisprojekti

21.-22. septembril toimub Laulasmaal Norra-Eesti teaduskoostöö programmi lõppkonverents. 2013. aastal alanud teaduskoostöö ühendas mõlema maa ülikoolide teadlasi kolmeteistkümnes projektis. Koostööprogrammi maht oli 3 miljonit eurot.

Võõrliikide invasioon meie metsades; hundid muutuvates keskkondades; vene migrantide integratsioon Norras ja Eestis; neuronite sidemed ja nende muutumine meie ajus,  vähiraviga seonduvate glioomi tüvirakkude uuringud ja usaldusväärne side juhtmevabas kommunikatsioonis – need on vaid mõned näited edukatest koostööprojektidest.

Lisaks Eesti ja Norra ülikoolide teadlaste koostöö suurendamisele, toetas programm metoodikate omandamist ja kraadiõppurite kaasamist projektidesse.

Konverentsil tehakse kokkuvõtteid programmi tulemustest ja jagatakse infot Norra toetuste võimalustest finantsmehhanismide järgmisel rahastamisperioodil. Konverentsi töökeel on inglise keel.

Norra toetusprogrammi laiem eesmärk on vähendada majanduslikku ja sotsiaalset ebavõrdsust Euroopa Majanduspiirkonnas ja tugevdada kahepoolseid suhteid toetatavate riikidega.

Kõigi kolmeteistkümne koostööprojektiga on huvilistel võimalik tutvuda teadusagentuuri kodulehel:

Norra-Eesti teaduskoostöö programmist toetatud projektid

Videofilm Norra-Eesti teaduskoostöö programmist

 

Lisainfo: Iige Maalmann, tel 5112267 ; e-post iige.maalmann@etag.ee