Kasvatusteaduslike tööde konkursi parimaid tunnustatakse konverentsil “Võrgustuv õppimine – ei ole üksi ükski kool”

Kolmapäeval, 20.aprillil kell 10.30 algab Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudi aulas (Salme 1a) kasvatusteaduste konverents “Võrgustuv õppimine – ei ole üksi ükski kool”. Konverentsil antakse üle ka tänavused kasvatusteaduslike uurimistööde preemiad.

 Tallinna ja Tartu ülikoolide haridusteadlased arutavad konverentsil, kuidas paremini „võrgustuda“ ja koostöös õpetada ning mis kasu on õpikogukonnast.  Juttu tuleb uuest õpetamiskultuurist – organiseeritud ja koostöisest õpetamisest. Päeva juhib Tartu ülikooli haridusuuenduskeskuse juhataja Anzori Barkalaja.

Konverentsi teises pooles tehakse kokkuvõtteid kasvatusteaduslike uurimistööde riiklikust konkursist ja pärjatakse parimaid.

 Konverentsile on oodatud kõik kasvatusteadlased, valdkonna üliõpilased, tegevõpetajad, haridusametnikud, pedagoogika ja kasvatusteadusega seotud ühendused ning nende esindajad ning loomulikult kasvatusteaduslike tööde konkursil osalejad. Konverents on tasuta, seda korraldavad Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut  ja Eesti Teadusagentuur.

Kasvatusteaduslike tööde riiklik konkurss 2016

Eesti Teadusagentuuri, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Akadeemilise Pedagoogika Seltsi koostöös toimus tänavu juba järjekorras 25. kasvatusteaduslike tööde riiklik konkurss. Võistlema laekus 39 möödunud aastal avaldatud või kaitstud tööd, mis jagunesid Tartu ja Tallinna ülikoolide vahel peaaegu võrdselt.

Konkursi preemiafond 5800 eurot jaguneb nelja kategooria vahel: parim eesti keeles publitseeritud teadustöö/artikkel; parim võõrkeeles publitseeritud teadustöö/artikkel, parim magistritöö ning parim populaarteaduslik töö.

Hindamiskomisjoni esimehe, emeriitprofessor Jaan Kõrgesaare sõnul katsid konkursitööd pea kogu elukaare – väikelastest kuni nõrgemalt motiveeritud põhikooli-, kutse- ja kõrgkooliõppuriteni. „Käsitleti nii humanitaariat kui reaal- ja loodusteadusi, nii meedia- kui päästemaailma ja muuseumipedagoogikat,“ tutvustas Jaan Kõrgesaar.

Preemiate üleandmine algab kell 15.

 

Rohkem infot konverentsist: www.etag.ee/kasvatusteaduste-konverents-2016

Lisainfo: Karmen Trasberg, tel 737 6475, 53 904 240 ; e-post karmen.trasberg@ut.ee,

Rohkem infot kasvatusteaduslike tööde konkursist:

https://www.etag.ee/tegevused/konkursid/kasvatusteaduslike-toode-konkurss/

Lisainfo: Sirli Taniloo, tel 731 7347 ja 526 0562; e-post   sirli.taniloo@etag.ee