Kaasamisüritusel tutvustatakse uut Euroopa teaduse raamprogrammi

Homme, 19. novembril toimub Tallinnas Tallink Spa&Conference Hotel`is kaasamisüritus, kus saab kaasa rääkida Euroopa Liidu 2021. aastast algava teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammi Euroopa Horisont elluviimisega seotud teemadel.

Üritus on mõeldud eelkõige aktiivselt raamprogrammiga seotud teadlastele ja teaduskorraldajatele ülikoolidest, teadus- ja arendustegevusega seotud asutustest, erasektorist ja ministeeriumitest. Kuulata saab Euroopa Komisjoni ekspertide temaatilisi ettekandeid. Ürituse põhirõhk saab olema aga ühistel aktiivsetel aruteludel, mille käigus on oodatud ettepanekud ja  ideed programmiga seotud protsesside (taotlemine, hindamine, aruandlus, jms)  tõhustamiseks ja lihtsustamiseks. Koos otsitakse viise uue programmi ambitsioonikate eesmärkide saavutamiseks ning programmi paremaks rakendamiseks.

„Eesti teadlased on Euroopa teaduse raamprogrammides olnud hoolimata tihedast konkurentsist väga edukad ning Eesti Teadusagentuuri raamprogrammi konsultandid annavad endast parima, et see oleks nii ka tulevikus.  Eduka osalemise aluseks on muuhulgas informeeritus ning on suurepärane, et sel korral on kõigil huvilistel võimalus kaasa rääkida juba programmi ettevalmistusfaasis. Loodame väga, et seda võimalust kasutatakse aktiivselt ja et parimad ideed lähevad praktikas kasutusse,“ ütles teadusagentuuri välisteaduskoostöö osakonna juhataja Maarja Adojaan.

Euroopa Horisont jätkab aastatel 2021–2027 praegust Euroopa Liidu programmi Horisont 2020 ja on järjekorras juba üheksas raamprogramm. Tegu on Euroopa Liidu algatusega, millega toetatakse teadusuuringuid ja innovatsiooni ideedest turuleviimiseni, täiendades riiklikke rahastusprogramme ning aidates oluliselt kaasa rahvusvahelise teaduskoostöö tugevdamisele.

Kaasamisüritus on inglise keeles ning toimub Eesti Teadusagentuuri ja Euroopa Komisjoni koostöös. Samalaadsed üritused on läbi viidud juba ka teistes liikmesriikides.

Üritus on kutsetega, kuid kõik huvilised saavad algusega kell 10 jälgida otseülekannet Eesti Teadusagentuuri Youtube`i kanalist ja osaleda aruteludes veebiplatvormi Slido vahendusel parooliga #HorizonEU.


Ürituse täpsem info ja kava

Lisainfo:
Maarja Adojaan
Eesti Teadusagentuuri välisteaduskoostöö osakonna juhataja
Tel 731 7355
maarja.adojaan@etag.ee