Euroopa Teadusnõukogu grant kinnitab Norra-Eesti teaduskoostöö kõrget kvaliteeti

Norra-Eesti teaduskoostöö partner Bergeni ülikoolist pälvis teist korda Euroopa Teadusnõukogu kogenud teadlase grandi.

Veebruaris lõppes Norra-Eesti teaduskoostöö esimene, Tartu Ülikooli professori Risto Kalervo Näätäneni juhitud projekt “Keele- ja kuulmisinfo töötluse uurimine auditoorses ajukoores”. Teaduskoostöö kõrget kvaliteeti kinnitab projekti Norra partneri, Bergeni ülikooli professori Kenneth Hugdahli hiljutine edu Euroopa teadusnõukogu (ERC) kogenud teadlase grandi taotlemisel seda enam, et tal õnnestus kõrge tunnustus tehtud teadustööle pälvida juba teist korda oma teadlaskarjääri jooksul.

Kenneth Hugdahli kogenud teadlase grant on kaudselt seotud ka Risto Kalervo Näätäneni juhitud Norra-Eesti teaduskoostöö projektiga, sest tegeleb samuti küsimustega, mis puudutavad kuulmisinformatsiooni töötlust ajus ja selle töötluse võimalikku häirumist või muutust.

ERC prestiižse grandi saamine on igale teadlasele väga kõrge rahvusvaheline tunnustus, sest konkurents on tihe ning nõuded uuringutele ülikõrged.

Eestis sai viimati ERC grandi Tartu Ülikooli professor Mart Loog. Eelmisel rahastamisperioodil juhtis Mart Loog Norra teaduskoostöö projekti Mass-spektromeetrial baseeruv fosfoproteoomika – vahend rakusiseste signaalisüsteemide kaardistamiseks“. Ka praegusel perioodil on  Norra koostööprojekti „Glioomi tüvirakkudega seonduvad vähkipenetreerivad peptiidid“ juht ERC grandi saanud Eesti teadlane Tambet Teesalu.

Eestist on ERC grandi saanud neli tippteadlast:

Mart Loog, TÜ; iseseisvuse saavutanud tippteadlase grant 2015–2020

Ülo Niinemets (akadeemik), EMÜ; kogenud teadlase grant 2013–2018;

Tambet Teesalu, TÜ; noore teadlase stardigrant 2012–2016;

Lauri Mälksoo (akadeemik), TÜ; noore teadlase stardigrant 2009–2014.

 

 

Lisainfo:

Iige Maalmann

tel 731 7363

iige.maalmann@etag.ee