Eesti teaduse edulood jõuavad Science Businessi vahendusel välishuvilisteni

Eesti Teadusagentuur alustas koostööd ettevõtjaid, ülikoole ja teaduspoliitika kujundajaid ühendava võrgustikuga Science Business (SB), et  tutvustada Eesti teadust. Koostöö käigus ilmub ühe aasta jooksul kokku 12 Eesti teaduse edulugu. Lisaks portaalile jõuavad lood ka SB sotsiaalmeediakanalite jälgijateni.

Eile ilmus SBs esimene artikkel „The New Algae Alchemists“. Lugu tutvustab Eesti teadlaste arendatavat tehnoloogiat, mis lubab mikrovetikate abil muuta süsihappegaasi hapnikuks efektiivsemalt kui seda suudavad teha maapealsed taimed.

„Koostöös teadusasutustega oleme otsinud võimalusi Eesti teaduse nähtavuse suurendamiseks meie rahvusvahelises kuvandis. Aasta tagasi alustasime koostööd üleilmse teadusuudiste portaaliga EurekAlert, mis vahendab teadusuudiseid enam kui 12 000 maailma ajakirjanikule. Science Businessi võrgustik võimaldab aga jõuda ka ettevõtjate ja poliitikuteni. Peame veel kõvasti vaeva nägema, et meie teadlaste tublist tööst rohkem teataks. Kindlasti mõjuvad positiivsed uudised väga hästi ka meie riigi mainele laiemalt,“   selgitas teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson.

SB on enam kui 19 000 uudiskirja liitujaga Euroopa juhtiv teaduse ja innovatsiooni kogukonnale spetsialiseerunud uudiste ja analüüside pakkuja ning koondab kolme valdkonda: tööstus, teadus ja poliitika.

Lugude ilmumisse on kaasatud ka Eesti teadusasutused, kes pakuvad välja teemad, millest SB ajakirjanik teeb valiku teema päevakajalisust, uudisväärtust ja huvitavust hinnates.

Järgmine teadusteemaline artikkel ilmub juba juunis.

Artiklite ilmumist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond läbi Research in Estonia algatuse.

Artikli leiab siit: https://sciencebusiness.net/new-algae-alchemists.