Eesti Teadusagentuuris avati Aavo Kaine fotonäitus

Eesti Teadusagentuuri ruumides avati Aavo Kaine fotonäitus „Eesti – loodus ja inimesed“, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale. Näitus on avatud Eesti Teadusagentuuri ruumides Tartus Soola 8 kolmandal, neljandal ja viiendal korrusel.

Kõik fotod on tehtud Eestis viimase kahe aasta jooksul. Väljapanekus on nii vaikseid maastikke ja merd kui ka tormi ning pöörast inimtegevust. Jäädvustatud on inimesed, loomad ja linnud nende loomulikus keskkonnas – vabas looduses.

„Kas me suudame piisavalt hoida ja hinnata seda, mis on meie kätes neljakümne viiel tuhandel ruutkilomeetril? Oma riiki on meil olnud 100 aastat. Oleme kogenud nii rõõmu kui valu. Kui kaotame valvsuse, võib varemeteks muutuda paljugi, mis meile oluline. Aga teisest küljest – ka varemeis võib näha ilu. Kui katus ära sõidab, võime taas avastada ammu unustatud perspektiivid ja paistma hakkavad püsivamad väärtused – nagu näiteks Linnutee. Siit edasi läheb ainult paremaks,“ selgitab näituse autor Aavo Kaine teda näituse koostamisel inspireerinud mõttekäiku.

Aavo Kaine on Eesti Teadusagentuuri vanemkonsultant ning vabal ajal fotograaf.

Lisainfo:

Aavo Kaine, aavo.kaine@etag.ee