Eesti Teadusagentuuri kingitus Eesti Vabariigi juubelisünnipäevaks on sada Viki artiklit

Eesti Teadusagentuuri töötajad kirjutasid või täiendasid Eesti juubeliaasta jooksul sadat erinevat Viki artiklit. Ettevõtmist inspireeris soov toetada Tartu Ülikooli ja MTÜ Wikimedia Eesti projekti Miljon+ ning täiendada eestikeelset Vikipeediat märksõnadega, mis selgitavad teadusagentuuri tööd, aga ka teadust ja akadeemilist karjääri laiemalt.

„ETAGi toetus on aidanud käima lükata nüüdseks juba globaalseks laienenud teadusfoto võistluse ja ETAGi artiklikampaania on algatus, millest kõik teaduse ja haridusega seotud ühendused võiksid eeskuju võtta,“ kommenteeris ettevõtmist Wikimedia Eesti juhatuse liige Nicolás Tamargo de Eguren.

„Kõikvõimaliku teabe maht kasvab pidevalt ja teatmeteosed vajavad üha sagedamini ajakohastamist. Eestikeelne Vikipeedia on suurepärane võimalus koondada lühidat, arusaadavat, usaldusväärset ja ajakohast teavet esmaseks orienteerumiseks asjades, millest meil põhjalikumad teadmised puuduvad. Sellisena on Vikipeedial väga oluline roll, mida ei tohiks alahinnata. Kõik kes väljendavad muret eesti keele positsiooni pärast, peaksid süüdlaste otsimise asemel ise kirjutama või toimetama vähemalt ühe eestikeelse vikiartikli,“ ütles Siret Rutiku, kes panustas aktiivselt artiklite kirjutamisse.

Artiklite kirjutamine kestis kogu juubeliaasta ning 100 artiklit said valmis veidi enne juubeliaasta lõppu.