Eesti Teadusagentuuri ja ERRi teaduse ristmeediaprojekt alustab

Neljapäeval 7. septembril õhtul kell 21.40 on ETVs eetris uus teadussaade sarjast „Uudishimu tippkeskus“, mis sai teoks tänu  Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Teadusagentuuri koostööle ja programmi TeaMe+ toetusele. Saate toimetajad on Marju Himma ja Randel Kreitsberg, režissöör Margo Siimon. Tootja Vesilind OÜ. 

ERR pressiteates öeldakse, et „Uudishimu tippkeskus“ saadab igal nädalal tele-eetris olevad teemad edasi ERRi teistesse kanalitesse – ERR Novaatorisse, sotsiaalvõrgustikesse ja Raadio 2 saatesse „Agenda“.

Saatejuhi Eeva Esse juhtimisel vaadatakse üle Eesti teadlaste töö, veel enam aga arutatakse, kus seda teadustööd rakendada annab ning millised takistused peab teadus ületama laborist meie kasutusse jõudmisel. Teadlased kutsutakse laborist välja seiklema ning teadussaavutusi tutvustama. Nii näebki esimeses saates Eeva Esset lasketiirus, pallimeres, apteegis ning arstina patsiente vastu võtmas ja koos teadlastega rääkimas personaalmeditsiinist.

Toimetaja Marju Himma sõnul  ei alga ega lõppe saade ETV eetris, sest teadust on nii palju, et see lihtsalt ei mahuks ära ühte pooltundi.

Juba neljapäeva hommikul saab lugeda saate teemasid käsitlevat artiklit ERR Novaatorist. Arutelu saate teemal jätkub Facebookis reede hommikul kell 10, kus Tartu ülikooli bioinformaatika professor Maido Remm vestleb ERR Novaatori teadustoimetaja Marju Himmaga sellest, kuidas IT ja geenid meie medistiini personaalseks teevad. Vestlusega saab ühineda Facebookis kasutades selleks teemasilti #tipukas.

Teadussisu võtab esmaspäeval Raadio 2 saade „Agenda“, kus kergitatakse saladuseloor ka järgmiselt saatelt. 

Aga mis on tippkeskus? Teaduse tippkeskused on uurimiskeskused, kuhu saavad kuuluda üksnes parimad Eesti teadlased. Eestis tegutseb praegu üheksa teaduse tippkeskust, „Uudishimu tippkeskus“ on 10. ja tegutseb vaid ERRis. Omavahel nimetavad teadlased tippkeskust tipukaks – sellest ka saate teemasilt #tipukas.

„Uudishimu tippkeskus“ internetis:

http://etv.err.ee/l/elusaated/uudishimu_tippkeskus

https://www.facebook.com/uudishimutippkeskus

https://www.facebook.com/eestitelevisioon

„Uudishimu tippkeskuse“ esimene osa on ETVs neljapäeval kell 21.40. Saate eelesitlus toimub aga 6. septembril Tallinnas Erinevate Tubade Klubis algusega kell 20, kus Eeva Esse mängib plaate ning kontserdi annab bänd Miljardid.