Eesti Teadus- ja Arendustegevuse Brüsseli bürood asub juhtima Maria Alajõe

Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni ja ettevõtlussuhete direktor Maria Alajõe asub selle aasta sügisest tööle Eesti Teadusagentuuris (ETAg) Eesti teadus- ja arendustegevuse Brüsseli büroo juhina.
 
ETAG-i Brüsseli kontaktbüroo juhi töö on suunatud Eesti nähtavuse ja mõju suurendamisele Euroopa Liidu poliitika kujundamisel kõrghariduse, teadus- ja arendustegevuse valdkonnas. Lisaks on Maria Alajõe vastutusala uuel ametikohal Eesti organisatsioonide aktiivse osaluse kasvatamine Euroopa kõrghariduse, teaduse ja innovatsiooni programmides, teadusadministraatorite oskuste ja teadmiste tõstmine rahvusvahelise teaduskoostöö osas ning Euroopa teaduse ja innovatsioonipoliitika arengu seire ja vahendamine Eesti osapooltele.
 
Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees Andres Koppeli sõnul on Brüsseli büroo oluline kontaktpunkt nii Eesti teadlaskonnale kui ka Eesti Teadusagentuurile, olles nii oluline infovahendaja kui ka kontaktide looja. „Brüsseli büroo juht peab olema väga hea suhtlemisoskusega ning laialdaste teadmistega nii Eesti kui Euroopa teadus- ja arendustegevusest. Usume, et Maria Alajõe varasem töökogemus Eesti teadus- ja arendustegevuse maastikul aitab tal tööga suurepäraselt toime tulla,” ütleb Koppel.
 
Maria Alajõe sõnul jõudis uus positsioon tema lauale pisut liiga vara, sest TTÜ innovatsiooni ja ettevõtlussuhete arendamisel on tööpõld endiselt lai. „Samas, arvestades Eesti teadus- ja arendustegevuse toetamise tänaseid võimalusi ja EL uue rahastusperioodi algust, näen väga hea võimalusena anda panus Eesti teadusesse laiemalt. Oma tulevasel ametikohal tahan kõigile Eesti teaduse saadikutele Brüsselis toeks olla kontaktide loomisel ja erinevate võimaluste vahendamisel, väikse riigina on see meile antud hetkel äärmiselt oluline,“ kommenteeris Alajõe.
 
Tallinna Tehnikaülikooli rektor Jaak Aaviksoo sõnul on tal kahju, et Maria Alajõe praeguselt ametikohalt edasi liigub. „Oma ametis oleku ajal on ära tehtud suur töö ning tema varasema kogemuse ja Eesti ühiskonna tundmise rakendamine Tallinna Tehnikaülikooli ja Mektorysse on olnud tänuväärne,“ sõnas ta.
 
Alajõe jõudis oma ametis oleku ajal kokku panna tugeva meeskonna ning arendada kaasaegse ja toimiva organisatsiooni. Ettevõtlusspetsialistide võrgustik ja rollid on paika saanud, uuendatud on koostööd Tallinna linna ja teiste suurte ettevõtluspartneritega, alustatud on koostööd mitme organisatsiooniga. TTÜ Innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses on toimunud edukad start-up´idele suunatud koolitusprogrammid ja konkursid, mille võitjatega oldi väljas ka konverentsil Latitude 59 ning Tehnoloogiakool on tegevusi laiendamas nii sisuliselt kui geograafiliselt. 
 
„Loodan, et uus ametikoht Brüsselis Eesti teaduse esindamisel võimaldab Maria Alajõel jätkata senist viljakat koostööd, kuid seda juba uuel tasemel,“ lisas Aaviksoo.

Maria Alajõe asub uues ametis tööle septembrist.