CHIST-ERA 2019 aasta ühiskonkursi teemasid käsitlev konverents

Radisson Blu Hotel Olümpia, Tallinn

 

CHIST-ERA poolt korraldatava konverentsi eesmärgiks on arutelu eelseisva 2019. aasta ühiskonkursi teemade üle. Sügisel väljakuulutatava ühiskonkursi teemad on:

  1. “Explainable Machine Learning-based Artificial Intelligence” ja
  2. “Novel Computational Approaches for Environmental Sustainability”.

Üksikasjalikumat infot konverentsi kohta leiab CHIST-ERA kodulehelt.

Konverentsi peamine eesmärk on saada osalevatelt teadlastelt tagasiside, mille alusel täpsustada ja peenhäälestada teemasid ning määratleda nende prioriteedid.

Ühiskonkursi rahastamist kaaluvad teadusuuringuid rahastavad asutused Austriast, Belgiast, Bulgaariast, Eestist, Hispaaniast, Iirimaalt, Iisraelist, Itaaliast, Leedust, Lätist, Poolast, Prantsusmaalt, Rumeeniast, Slovakkiast, Soomest, Šveitsist, Tšehhist, Türgist Ungarist ja Ühendkuningriikidest.

Osalemise saab registreerida 2019. a konverentsi kodulehel. Registreerujatel on võimalik soovi korral esitada 20. maiks ka oma suulise või stendiettekande lühikokkuvõtte.

11.-12. juuni (keskpäevast keskpäevani) on pühendatud 1. teemale Explainable Machine Learning-base Artificial Intelligence ja 12.-13. juuni (keskpäevast keskpäevani) 2. teemale Novel Computational Approaches for Environmental Sustainability.

 

Lisainformatsiooni annavad CHIST-ERA’t koordineeriv L’Agence nationale de la recherche (ANR), Prantsusmaa:

Dr. Serguei Fedortchenko serguei.fedortchenko@anr.fr
Mr. Mathieu Girerd mathieu.girerd@anr.fr

Konvrentsi korraldav Eesti Teadusagentuur

Dr. Aare Ignat aare.ignat@etag.ee
Kristi Auli kristi.auli@etag.ee