7. märtsil uuritakse, mis on Euroopa teadusrahastusel horisondi taga varuks

Eesti Teadusagentuur korraldab 7. märtsil kell 10.00-17.00 Tallinnas, Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn konverentsikeskuses konverentsi „Mis on Horisondi taga?“.

Konverentsi “Mis on Horisondi taga?” eesmärgiks on anda ülevaade Eesti osalusest EL TAI raamprogrammis Horisont 2020, näidata Eesti osalejate tugevusi ja eeliseid ning arutleda võimaluste üle järgmises raamprogrammis. Konverentsi avab haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

9. EL teadusuuringute ja  raamprogrammi kujundamine on käimas. Senine sõnum Euroopa Komisjonilt on, et 9. raamprogramm saab olema H2020 evolutsioon, mitte revolutsioon – teisisõnu suur osa programmist jätkub. Kaks peamist uuendust saavad olema Euroopa innovatsiooninõukogu (EIC) ja teaduse ja innovatsiooni missioonide loomine raamprogrammi globaalsetele väljakutsetele pühendatud alaprogrammis.

Oma kogemustest praeguses raamprogrammis räägivad konverentsil teadlased ja ettevõtjad. Järgmise raamprogrammi kujunemise protsessi ning osalusvõimalusi avab Euroopa Komisjoni esindaja, paneeldiskussioonis otsitakse võimalusi kaasa lüüa raamprogrammi kujundamisel ning maksimaalse kasu saamisel selles osalemisest – arvestades kestvat turbulentset väliskeskkonda. Päeva teises pooles on osavõtjatel võimalus osaleda valdkondlikes aruteludes Eesti osaluse kasvatamise ning meie eeliste parema kasutamise teemal.

Konverentsi kava: https://www.etag.ee/uritus/horisont-2020-konverents/

Lisainfo: Silver Lätt, Eesti Teadusagentuuri välisteaduskoostöö osakonna juhataja
tel: 522 8237, Silver.latt@etag.ee