Uued gümnaasiumi valikainete õppekomplektid muudavad õppimise mänguliseks ja põnevaks

Homme, 12. juunil kell  10.00-16.30 tutvustatakse Tallinna Reaalkoolis kaheksat loodus-, ja täppisteaduste ning tehnoloogia valdkonna gümnaasiumi valikkursuste õppekomplekti. Konverentsi korraldab Eesti Teadusagentuur.  Päeva juhib Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Tallinna Reaalkooli õpetaja Martin Saar.

Uus gümnaasiumi õppekava sisaldab tervet rida uusi põnevaid valikaineid. Selleks, et toetada uute valikkursuste õpetamist, valmisid Eesti Teadusagentuuri programmi TeaMe raames ja Euroopa Sotsiaalfondi toel õppematerjalide komplektid loodusteaduste ja tehnoloogia valdkonna valikainetele.

Konverentsil tutvustatakse järgmiste valikainete õppekomplekte: „Loodusteadused, tehnoloogia, ühiskond“, „Mehhatroonika ja robootika“, „ Arvuti kasutamine uurimistöös“,  „Rakenduste loomise ja programmeerimise alused“, „Geoinformaatika“,  „Majandusmatemaatika elemendid“,  „Joonestamine“ ning  „Elu keemia“.  Peale avaettekandeid on kõigil võimalus uute materjalidega süvitsi tutvuda õpitubades.

Robootika õppekomplekti koostamist juhtinud Heilo Altini sõnul rikastab uus valikaine olulisel määral gümnaasiumi õppekava. „Õpilastel on võimalus ehitada oma kätega robot ning õppida tundma robootika ning mehhatroonika maailma. Valikkursus on segu käelisest, arvutikasutamise ning reaalainete alasest tegevusest.  Kursus suudab näidata, et matemaatikat, füüsikat ja teisi reaalaineid saab ära kasutada ka mängulisel viisil, muutes need kordades huvitavamaks,“ sõnas Altin.

„Majandusmatemaatika elementide valikkursuse jooksul käsitletakse palju elulisi teemasid, näiteks protsent, palga arvutamine, eelarvestamine, kiirlaenud, jne. Uusi materjale võib kasutada ka põhikooli teemade õpetamisel, seega oleks mõju laiem kui vaid gümnaasiumiastmele,“ kinnitab õppekomplekti koostamist juhtinud Kirsti Kislenko.

Lisainfo:

Eesti Teadusagentuuri koduleheküljel