Loading Üritused

« Vaata kalendrit

  • Üritus on toimunud.

Teadusajakirjanduse kursuse jätk

29. märts 2016 - 30. märts 2016

Koolitus toimub kahes jaos: 29.02-01.03 Tartus ja 29.-30.03 Tallinnas.

Hea praegune või tulevane ajakirjanik!

Kutsume Sind osalema teadusajakirjanduse kursusel, mille eesmärk on aidata tegutsevatel ja tulevastel ajakirjanikel ja kommunikatsioonispetsialistidel paremini aru saada teadustööst ja seda avalikkusele vahendada. Kursusel saadud oskused aitavad leida ja arusaadavalt vahendada Eestis tehtavaid huvitavaid teadustöid, aga ka mõista ja mõtestada keerulisi teadusteemasid nagu terviseuuringud või kliimamuutused. Kursusel osalema on oodatud nii juba töötavad ajakirjanikud kui ka tudengid.

Kursuse käigus saavad osalejad ülevaate teadusajakirjanduse spetsiifikast ning omandavad oskused teadusteemade kajastamiseks. Kursuse käigus saab osa loengutest nagu “Teadusajakirjanduse roll ühiskonnas”, “Teadlase ja ajakirjaniku suhtlus”, “Teadusinfo tõlkimine tavakeelde”, “Teadusallikate ja -teemade leidmine”, “Allikakriitika ja vastuoluliste teadusteemade kajastamine”. Kursuse raames külastavad osalejad ka teadusasutusi, kohtuvad teadlastega ja saavad praktikas harjutada nende küsitlemist. Kursuse viivad läbi Marju Himma-Kadakas (Tartu Ülikool, ERR) ja Arko Olesk (Tallinna Ülikool, Postimees).

Kursust korraldavad koostöös Eesti Teadusagentuur, Tartu Ülikool ja Tallinna Ülikool.

Parimatel kursuse läbinutel avaneb võimaluse teha koostööd Eesti Teadusagentuuriga portaali Research in Estonia jaoks.

Kursus on osalejatele tasuta ning Tartu ja Tallinna ülikoolide tudengitel on osalemise eest võimalik teenida ainepunkte.

Registreerumine on lõppenud!

Täpsem info

Algus:
29. märts 2016
Lõpp:
30. märts 2016
Kategooria:

Toimumiskoht

Tallinn

Korraldajad

  • Tallinna Ülikool (kontakt: Arko Olesk)
  • E-mail: arko@tlu.ee