Loading Üritused

« All Üritused

  • Üritus on toimunud.

Seminar „Hea teadustava“

17. september 2015

17. septembril Tartus Dorpati konverentsikeskuses ja 18. septembril Tallinnas Olümpia hotelli konverentsikeskuses  korraldatav seminar „Hea teadustava“ on mõeldud nii noorteaduritele kui ka juba kogenud teadlastele, lektoritele ja teadusadministraatoritele.

Tutvustame seminaril teadustöö peamisi reegleid, tavasid ja põhimõtteid kooskõlas riiklike ja rahvusvahelistele normidega. Millised on erinevused hea teadustava, küsitava väärtusega „teadustöö“ ja tõelise väärkäitumise vahel.  Lisaks on kavas ettekanded andmekaitse, autoriõiguste, teaduslike uurimistööde avaldamisprotsessi, juhendamise, konfliktolukordade lahendamise  teemadel.

Praktilistes õpitubades seminaripäeva teises osas õpitakse ära tundma huvide konflikti ja väärkäitumist teaduses, kuidas peaks sellisel juhul toimima ning ka seda, millised tagajärjed probleemidest möödavaatamisel võivad olla. Millised on lahendusteed keerulistest olukordadest väljatulemiseks. Seminar annab võimaluse arutada oma probleeme ja jagada kogemusi kolleegidega erinevatest asutustest.

Lektoritest:

Dr. Nicole Fögeril on doktorikraad biokeemias, tegutsenud teadlasena Saksamaal, Šveitsis ja Austrias ning aastast 2010 on OeAWI (Austrian Agency for Research Integrity) direktor. Nicole Föger valiti 2012. ja uuesti 2015. aastal ENRIO (European Network of Research Integrity Offices) võrgustiku eesistujaks, ta on hinnatud ja kutsutud esineja üle maailma temaatilistel konverentsidel ja seminaridel.

Helga Nolte on Hamburgi Ülikooli ombudsmani institutsiooni ja nõukogu assistent ning tegutseb juba aastaid koolitajana ja nõustajana teadus- ja teadlaseetika teemadel Saksamaal ja mujal maailmas.

Dr. Gerlinde Sponholzil  on doktorikraad meditsiinis ning tal on aastakümneid õpetamis- ja nõustamiskogemust meditsiini-, teaduse- ja organisatsioonieetikas. Ta on mitme Saksamaa ülikooli ja instituudi eetika töögruppide asutaja- ja nõukogu liige.

Seminari algus mõlemal päeval on kell 10.

Seminar on inglise keeles ja osalejatele tasuta.

Kava
10.00 Seminari I osa, mis on mõeldud kõigile osalejatele
12.30-13.30 lõuna
13.30 – 16.00 Seminari II osa koosneb eraldi töötubadest noorteadlastele (doktorandid, järeldoktorid) ja kogenud teadlastele ning teadusadministraatoritele
16.00 -16.30 Päeva kokkuvõte kõigile osalejatele

 

Ettekanded:
Teaching-GSP

Good scientific practice

 

Lisainfo: Kadri Mäger, tel 31 7358 ja 527 7526; e-post:  kadri.mager@etag.ee

EL_Sotsiaalfond_horisontaal - Copy

ETAG_logo_servadeta

Täpsem info

Kuupäev:
17. september 2015
Kategooria: