Loading Üritused

« Vaata kalendrit

Konverents „Euroopa tippteaduse mõju ja väärtus ühiskonnas“ (European Research Excellence – Impact and Value for Society)

12. oktoober - 09:00 - 17:30

12. oktoobril 2017  Tallinnas toimuva konverentsi eesmärk on näidata poliitikakujundajatele, et tipptasemel teadus on arenenud riikides üks peamisi konkurentsivõime aluseid ja majanduse arengumootor. Tänu teadusele on meil parem tervis ja pikem eluiga ning paljud keerulised probleemid leidnud lahenduse. Teaduse arengusse investeerimine on ühiskonnale hädavajalik.EU2017.ee

Konverents toob kokku silmapaistavad tippteadlased ja poliitikakujundajad, aga ka ettevõtjate ja kodanikuühenduste esindajaid kogu Euroopast.

Konverentsi peaesinejad on Mark Ferguson EL teadusuuringute ja innovatsiooni programmide mõju suurendamise töögrupist, OECD teadus- ja tehnoloogiapoliitika divisjoni juht Dominique Guellec ning tippteadlased  – mitmekordse ERC grandi saaja Valeria Nicolosi Trinity Kolledžist ja Nicole Grobert Oxfordi Ülikoolist.

Esinejate hulgas on ka Euroopa Teadusnõukogu president Jean-Pierre Bourguignon, Euroopa Komisjoni teadusuuringute ja innovatsiooni peadirektoraadi juht Robert-Jan Smits, Euroopa akadeemiate ühenduse ALLEA president Günter Stock, Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi direktor Martin Kern, Volkswagen grupi teadusdirektor Axel Heinrich jpt.

Konverentsi lõpus antakse teadusega seotud osapooltele üle nn Tallinna üleskutse, mis sõnastab poliitikute, rahastajate, teadlaste ja meedia rolli teaduse ühiskondliku mõju ja rahastamise suurendamiseks.

Konverentsi korraldab Eesti Teadusagentuur koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Täpsem info: https://www.eu2017.ee/political-meetings/european-research-excellence-impact-and-value-society

Council of the European Union             

Kontakt: 

Kristin Kraav
Estonian Research Council
+372 5013482
kristin.kraav@etag.ee

Täpsem info

Kuupäev:
12. oktoober
Aeg:
09:00 - 17:30
Kategooria:

Toimumiskoht

Estonia kontsertsaal